Жнивує Городищина

Жнивує Городищина

За оперативними даними аграрії району завершують збирання ранніх зернових та зернобобових культур.

Жнивна кампанія розпочалася приблизно в ті самі строки, що і минулого року – на початку липня.

Можна відзначити сільськогосподарське підприємство ПСП АФ «Шульц» Олександра Лупашка, яке першим у районі розпочало жнива.

Важливим є те, що підприємство зібрану сировину використовує для власного виробництва круп.

По організації заходів із збирання ранніх зернових культур в найкоротші терміни можна відзначити дослідну станцію помології ім. Л.П. Симиренка інституту садівництва Національної академії аграрних наук України, директор Володимир Фільов, фермерські господарства «Гарагай» Віктора Гарагая та «КСВ» Сергія Ковели.

.

За даними Департаменту агропромислового розвитку Черкаської облдержадміністрації середня урожайність по області становить – 44,4 ц/га, що на 8,5% нижче за аналогічний період минулого року.

Головною причиною зменшення урожайності озимих зернових культур цьогорічного урожаю стали погодні умови з дефіцитом опадів починаючи з осінньої посівної, що призвело до пізніх сходів та вплинуло на розвиток вторинної кореневої системи, а також весняними приморозками, літніми зливами та шквальними вітрами.

Наразі сільськогосподарські підприємства проводять роботи по тюкуванню соломи, дискуванню та глибокому рихленню, внесенню органічних добрив на полях під наступні посіви.

Райдержадміністрація

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account