25-річчя створення Народної аматорської капели бандуристів Городищенської дитячої школи мистецтв

25-річчя створення Народної аматорської капели бандуристів Городищенської дитячої школи мистецтв

Україна славиться багатющим національним духовним надбанням. Однією з великих чеснот, яку беремо в дорогу життя є – пісня виконана на бандурі. Її багатство і краса відомі в усьому світі. Це є наш віковічний імпульс, який насичений своєрідною романтикою і життям. Звуки бандури такі прекрасні і відверті, захоплюючі і щирі, які не мають часу і кордонів, розкривають світові велич нашого національного мистецтва. 25 років на Городищині, дарує красу ніжного трепету струн колектив дитячої школи мистецтв. Народна аматорська капела бандуристів знана на Черкащині своєю самобутністю. Творчий запал керівника, викладачів, учнів, випускників передається піснею, звучанням голосу бандури, тому щоразу збирає справжніх прихильників мистецтва. Як та річка Вільшанка несе свої води, що живляться джерелами рідної землі, до могутнього Дніпра, так і капела бандуристів несе поміж люди старі і нові пісні, скрашуючи їхнє буття, облагороджуючи серце і душу, пробуджуючи прекрасні поривання. Художній керівник та диригент заслужений працівник культури України Валентина Голосій вдихнула життя в народний інструмент, по краплинці зібравши з району і області, щоб засяяли справжніми перлами української культури. Так, 5 квітня в районному Палаці культури відбувся святковий концерт з нагоди 25-річчя створення Народної аматорської капели бандуристів Городищенської дитячої школи мистецтв ім. С.С. Гулака-Артемовського, який розпочався з феєричного, видовищного, яскравого виступу, під керівництвом заслуженого працівника культури України Валентини Голосій. Безліч теплих слів прозвучало зі сцени у вітальних промовах від керівників району, які привітали всіх присутніх зі святом та подарували цінні подарунки, зокрема депутат Черкаської обласної ради Олександр Лупашко вручив принтер, Городищенська районна державна адміністрація та районна рада – грошовий сертифікат.

Почесною грамотою Департаменту культури та взаємозв’язків з громадськістю Черкаської обласної державної адміністрації за високий професіоналізм, багаторічну сумлінну працю, вагомий внесок у розвиток галузі культури, відданість обраній справі та з нагоди 25-річчя створення Народної аматорської капели бандуристів нагородили Валентину Голосій – керівника Народної аматорської капели бандуристів.

Спільні подяки Городищенської районної державної адміністрації та Городищенської районної ради за вагомий внесок у розвиток культури Городищини, високий рівень виконавської майстерності та з нагоди 25-річчя створення Народної аматорської капели бандуристів вручили працівникам галузі культури та активним учасникам капели бандуристів, таким як Мирославі Гайструк, Івану Бородіну, Івану Саєнку, Миколі Теслюку, Людмилі Борщ, Миколі Голубу. Наказом сектору культури райдержадміністрації були нагороджені працівники галузі культури та активні учасники капели бандуристів Подяками за вагомий внесок у розвиток культури Городищини, високий рівень виконавської майстерності та з нагоди 25-річчя створення аматорської капели бандуристів Оксана Дуженко, Олександра Багатченко, Оксана Гаркуша, Людмила Ковтун, Анатолій Щербина, Людмила Костенкова, Едуард Кириленко, Ольга Голуб. Стає приємною традицією візит соліста опери, балету, лауреата Міжнародних конкурсів Дмитра Фощанки та колишніх вихованців школи, а нині лауреатів Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів: Анни Прохоренко, Яни Хорунжи, Владислава Науменка, Наталії Голуб, Остапа Жигала, Тетяни Журавель, Оксани Гаркуші та Софії Дуженко, які порадували всіх присутніх своїми неперевершеними виступами. До концертної програми увійшли кращі номери учнів та художніх колективів закладу: хореографічна композиція «Україно моя» виконав хореографічний колектив «Експресія» та «Надія»; хор «Весела нотка»; хор школи «Камертон» вокальний ансамбль «Барвиста веселочка»; народний аматорський ансамбль пісні і танцю «Вільшанка»; ансамбль баяністів, сопілкарів, гітаристів; зразковий дитячий хореографічний колектив «Ольша». Бурхливими оплесками, піднесеним настроєм глядачі прощались з учасниками святкового дійства. Срібні переливи бандури розносились над Городищиною. Дзвенить проникливо струна і чари мелодії торкаються глибини душі… І з’являється віра і надія, енергія і сила – заради щастя дітей, миру і мрії.

О, бандуро моя! Ти душа України!
Ти в мені гомониш, як потік буйних вод
Треба сіять в серця твої чисті зернини,
Щоб навіки воскрес український народ!

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account