До Черкас приїде Президент Петро Порошенко

До Черкас приїде Президент Петро Порошенко

У п’ятницю, 18 січня, до Черкас приїде Президент України Петро Порошенко. Про це повідомляє сайт “ВиЧерпно”.

Під час візиту заплановано відкриття пам’ятника митрополиту Василю Липківському біля музичного училища ім. С.С. Гулака-Артемовського. У цьому приміщенні наприкінці ХІХ – на початку ХХ століття розміщувалася Перша міська гімназія, де в 1890-1892 роках учителював майбутній митрополит.

Попередній робочий візит Петра Порошенка до Черкас відбувся 20 листопада минулого року. Тоді Президент провів зустріч з активом області та представив нового голову ОДА Олександра Вельбівця.

Довідково:

Митрополит Київський і всієї України Василь Липківський — український релігійний діяч, церковний реформатор, проповідник, педагог, публіцист, письменник і перекладач, борець за автокефалію українського православ’я, творець і перший митрополит Київський і всієї України відродженої 1921 року Української Автокефальної Православної Церкви. У 1919–1927 рр. — останній настоятель та доглядач Софії Київської. За визначенням академіка Агатангела Кримського — «апостол українського релігійно-національного відродження». За час митрополичого служіння доклав надзвичайних зусиль до розбудови української православної церкви та спромігся перетворити її на впливовий фактор життя тогочасного українського суспільства. У віці 73 років розстріляний за вироком «трійки» НКВС. У 1989 році реабілітований «за відсутністю складу злочину». ІІІ помісний Собор УАПЦ 27 листопада 1997 року канонізував Василя (Липківського) як святого в лику священномучеників.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account