Прем’єрка Молдови розмовляє українською і англійською

Прем’єрка Молдови розмовляє українською і англійською

Прем’єр-міністерка Молдови Майя Санду говорила українською мовою під час брифінгу у Києві після своєї першої зустрічі з Президентом України. Зокрема, вона заявила, що підтримує територіальну цілісність України й поважає українців, які загинули, захищаючи суверенітет своєї країни.

“Ми в Молдові повністю підтримуємо територіальну цілісність України, і я відчуваю глибоку повагу і шану до тих українців, які пожертвували своїм життям, щоб захистити свою країну, її суверенітет, майбутнє як європейської держави”, – сказала Санду, після чого перейшла на англійську.

На запитання, де вона навчилася так добре говорити українською, прем’єрка віджартувалася: “У літаку, поки летіла сюди”.

На зустрічі Санду і Зеленський обговорили, зокрема, посилення співпраці між країнами у сферах регіональної безпеки та європейської інтеграції, а також в економічному та енергетичному секторі.

“Молдова розглядає стратегічне партнерство з Україною як важливий принцип власної безпеки. Євроінтеграція та імплементація Угоди про асоціацію – наші спільні цілі”, – сказала Санду.

Також вона додала, що Молдова має намір встановити повноцінний контроль над своїм кордоном.

Зі свого боку Зеленський заявив, що Україна і Молдова мають спільне бажання не мати російських військ на своїй території і не дозволять нав’язувати плани щодо так званої федералізації.

“Україна і надалі буде надавати підтримку територіальній цілісності Молдови й активно брати участь в переговорному процесі в Придністровському врегулюванні”, – додав Зеленський.

Крім того, політики обговорили внутрішні реформи, об’єднання енергосистем України та Молдови з енергосистемою континентальної Європи, а також питання екстрадиції екссудді Дніпровського суду Києва Миколи Чауса, підозрюваного в отриманні $150 тис. хабара.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account