Городищенське медоб’єднання починає працювати в електронній системі eHealth

Городищенське медоб’єднання починає працювати в електронній системі eHealth

Впровадження електронної охорони здоров’я необхідне для ефективного функціонування нової моделі фінансування охорони здоров’я та для забезпечення прав пацієнтів та якості надання медичних послуг. Водночас, система електронного здоров’я є надзвичайно комплексною, що потребує стратегічного підходу до вирішення проблеми успішного впровадження усіх її елементів, враховуючи потреби системи охорони здоров’я на кожному з етапів реформи.

З метою інформатизації діяльності медичних закладів відповідно до Концепції та стратегії Уряду щодо реформування системи охорони здоров’я України, адміністрацією медичного закладу  вивчались та з’ясовувались можливості приєднання до різних медичних інформаційних систем (МІС), та використання їх в роботі.

.

.

.

МІС мають відповідати вимогам чинного законодавства, мати певний набір модулів для підключення до центрального компонента системи e-Health, та здійснення роботи з базами даних які передбачені активованими модулями для закладів охорони здоров’я які надають вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу.

На даний час в Комунальному некомерційному підприємстві «Городищенське районне територіальне медичне об’єднання» (КНП «Городищенське РТМО») створена локальна мережа. 30 робочих місць забезпечено комп’ютерною технікою відповідно до рекомендацій.

КНП «Городищенське РТМО» з метою інформатизації даного закладу, було обрано медичну інформаційну систему «МедІнфоСервіс».

В ході роботи було укладено угоду на право подальшого використання та супровід комп’ютерної програми та бази даних медичної інформаційної системи «МедІнфоСервіс» покищо на 16 робочих місць.

.

.

На даний час відбувається встановлення і активація програмного забезпечення на робочих місцях. Вирішено питання з придбанням обладнання на якому буде розміщено базу даних.

З метою забезпечення збереження інформації та належного безперебійного функціонування медичної інформаційної системи, виділено та облаштовано окреме приміщення для сервера з базою даних.

 

Днями до КНП «Городищенське РТМО» завітали т.в.о. першого заступника голови, керівник апарату районної державної адміністрації Людмила Пащенко та заступник голови районної ради Микола Панчишин. Головний лікар закладу Василь Кравченко розповів на якій стадії щодо впровадження медичної інформаційної системи знаходиться заклад в  даний час, та що головним питанням залишається подальше фінансування.

Було продемонстровано на практиці, як буде відбуватися візит пацієнта до лікаря спеціаліста в поліклініку при роботі МІС.

– Пацієнт, приходячи до реєстратури, обирає лікаря до якого хоче здійснити візит. Крім того, можна записатися на прийом по телефону, а в майбутньому – і через сайт онлайн, – розповів Василь Михайлович. – Працівник реєстратури створює в базі даних електронну картку, фіксує основні дані пацієнта. Уже потім лікар вносить в картку діагноз, описує подальше лікування. Якщо хворий потрапляє до стаціонару – в приймальному відділенні в електронну картку також заносяться основні дані, інформація спрямовуються у відповідне відділення. Медичний персонал дотримується конфіденційності інформації, виданий відповідний наказ, всі хто працює ознайомлені з ним. Працівники мають доступ лише до певного обсягу інформації, кожен має свій код доступу до робочого місця. На жаль, існує проблема недофінансування даної програми, але маємо надію, що до кінця 2019 року після збільшення фінансування матимємо змогу приєднати всі робочі місця лікарів у всіх відділеннях і використовувати у своїй діяльності у повному обсягові медичну інформаційну истему. Наразі система працює в тестовому режимі, проходить навчання медичного персоналу. Після завершення випробувального режиму, розпочнемо повноцінну роботу.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account