Олександр Турченяк розкрив методи збереження кадрового потенціалу Черкащини

Олександр Турченяк розкрив методи збереження кадрового потенціалу Черкащини

Аби випускники черкаських вишів не їхали за кордон, а залишалися працювати на Черкащині, не потрібно шукати унікальних засобів – переконаний голова Регіональної ради підприємців Черкащини. Конкретні «рецепти» залучення черкаської молоді до роботи на розвиток області Олександр Турченяк озвучив на Форумі соціального партнерства, що 23 грудня відбувся на базі Черкаського державного технологічного університету.

Форум під девізом «Вчись, живи, працюй на Черкащині!» об’єднав навколо обговорення  проблеми відтоку молодих кадрів за кордон  очільників обласної влади, освітянської галузі, представників найбільших підприємств регіону, керівників ОТГ, організації малого і середнього бізнесу Черкащини.

– Черкаська область має досить потужний промисловий, аграрний, інвестиційний, освітній потенціал. Однак підприємства й організації відчувають брак кваліфікованих кадрів, – констатував, відкриваючи форум, ректор ЧДТУ Олег Григор. – У суспільстві поширені як думка про те, що  випускникам  обласних вишів важко знайти роботу за фахом у області, так і та думка, що роботодавці регіону не здатні забезпечити гідні умови праці та кар’єрне зростання, що відповідають запитам молоді на сучасному ринку праці. Як зберегти кадровий потенціал регіону і запобігти виїзду на роботу за кордон молодих фахівців із робітничих та інженерних спеціальностей – випускників навчальних закладів Черкащини?

– Існують дієві ефективні методи залучення молоді до роботи у регіоні, для цього не потрібно «винаходити велосипед», – констатував  голова Регіональної ради підприємців Черкащини Олександр Турченяк. – Багато буваючи за кордоном, я постійно розпитую власників успішних бізнесів про початок їх справи. І завжди чую про те, що ось тут держава надала кредит, тут – іпотеку на вигідних умовах, тут – пільгову оренду… Для появи у нас стартапів, що зі своїм розвитком, розвиватимуть  і наш регіон, потрібна передовсім підтримка держави. Ми просто повинні взяти схему державного сприяння бізнес-початківцям і  втілити її в українські реалії. Уже сьогодні я бачу передумови ефективного залучення бізнесу у новостворених ОТГ, що дбають про зацікавлення своїми умовами інвесторів, які розвиватимуть у громадах свій бізнес, наповнюватимуть їх бюджети, відкриватимуть нові робочі місця…Сьогоднішній форум зібрав і представників громад, і представників системи вищої освіти. І я  можу порадити обом сторонам розпочинати тісну співпрацю ще на етапі появи за партами першокурсників кожної спеціальності. Сьогодні новим громадам критично потрібні якісні кадри, а виші можуть їх забезпечувати – і розпочинати таку співпрацю ще на стадії проходження студентами практики у громаді та допомоги їй у реалізації важливих для її мешканців, проектів.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account