Ми маємо зберегти Городищенську лікарню! З такими словами до людей, які зібралися біля Городищенської міської ради, звернувся міський голова Володимир Мирошник.

Останнім часом серед жителів Городища і району почали ширитися чутки про нібито закриття Городищенської лікарні чи її приєднання до Сміли, Звенигородки і т.ін…
Підґрунтям таких чуток стало розпорядження Кабінету Міністрів України у якому не включили Городищенську лікарню до переліку опорних закладів охорони здоров’я.
18 лютого, громадяни, які зібралися біля міської ради звернулися до міського голови за роз’ясненнями, що ж буде з майбутнім нашого медичного закладу.

– На першому етапі медичної реформи міська рада дуже активно долучилася до забезпечення роботи первинної ланки. Нами було придбано комплекти оргтехніки та мультимедійне обладнання, що дало змогу забезпечити на 100% 14 робочих місць сімейних лікарів. У 2019 році для хірургічного відділення Городищенської лікарні за кошти з міського бюджету було придбано апарат високочастотний електрохірургічний, цистоскоп та медичний ендоскопічний освітлювач, а у 2018 році – монітор пацієнта «Біомед», – зазначив міський голова Володимир Мирошник. – Зараз в державі проходить другий етап медичної реформи, яка торкається саме вторинної ланки медицини. Крім того, на нас чекає і адміністративна реформа. Розуміючи всі виклики, які стоять перед керівництвом міста, громад і району, ми всі, спільно з головним лікарем медичного закладу Василем Кравченком та за посильної підтримки депутата Черкаської обласної ради, члена виконавчого комітету Городищенської міської ради Олександра Лупашка будемо діяти в напрямку недопущення закриття нашої лікарні, збереження всіх відділень і, звісно ж, збереження медичного персоналу.

У свою чергу, Олександр Вікторович повідомив, що наразі йдуть перемовини з керівниками вже створених ОТГ, очільниками Городищенської РДА та районної ради щодо опрацювання методів підтримки, які б забезпечили фінансування закладу на етапі його реформування.
– Ми йдемо в тому напрямку, щоб Городищенська лікарня була збереженою. Зокрема, найближчим часом буде розглядатися питання придбання нового медичного обладнання, – сказав Олександр Лупашко. – Керівництво Городищенської лікарні письмово звернулося до мене, як до депутата обласної ради, щодо фінансової допомоги у придбанні фіброколоноскопа і бронхоскопа. Наявність такого обладнання дасть можливість розширити спектр надання медичних послуг й забезпечити функціонування лікарні та її фінансової стабільності.

Вислухавши виступаючих, громадяни запропонували і свою допомогу. Так, було ініційовано проведення збору коштів (благодійних внесків) серед жителів міста й району для придбання того ж медичного обладнання, яке є досить дороговартісним.
За пропозицією міської ради присутні делегували членів ініціативної групи, яка і надалі буде здійснювати роботу по оприлюдненню інформації щодо збору коштів і виконувати функцію контактного мосту між представницьким органом і громадою. Координатором від міської ради визначено секретаря Андрія Оверченка.
Інформацію про можливість і порядок надання благодійної допомоги для придбання фіброколоноскопа і бронхоскопа буде розміщено додатково.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account