Борису Патону 100 років

Борису Патону 100 років

27 листопада президенту Національної академії наук Борису Патону виповнилося 100 років. Він тричі на тиждень їздить на роботу. Регулярно грає у шашки і харчується двічі на день. Мешкає разом з онукою Ольгою та її чоловіком Кирилом. Вони – юристи. Має і правнучку, якій 3 роки.

Борис Патон народився в Києві. Його батько Євген Оскарович був вченим у галузі електрозварювання і мостобудування, мати Наталія Вікторівна займалася домашнім господарством. Закінчив київський політехнічний інститут. Працював інженером на заводі “Красноє Сормово” в місті Горький. 1942-го влаштувався на роботі в Інститут електрозварювання ім. Євгена Патона. Через 11 років став його директором. 1958-го очолив Національну академії наук України. Борис Патон – автор 1000 наукових публікацій і 400 винаходів.

“Секрет мого довголіття – спорт і здорове харчування. З їжі найбільше подобається борщ і чорний хліб. Їм овочі, м’ясо і фруктові салати. Харчуюся двічі на день – вранці та в обід. Ввечері лише п’ю чай. При зрості 172 сантиметри важу 65 кілограмів. Намагаюсь побільше ходити. До 75 років займався водними лижами. Потім плавав і грав у теніс. Нещодавно у мене з’явилося нове хобі – шашки”, – поділився Борис Євгенович.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account