Боротьба з чорнобильською пожежею

Боротьба з чорнобильською пожежею

26 квітня виповнилося 34 роки із часу аварії на Чорнобильській АЕС. Проте і сьогодні наша увага прикута до зони відчуження. Там палали ліси, торфовища, вогонь підступав до атомної станції та сховищ ядерних відходів, токсичний дим накрив столицю. Нічого дивного – зима була без снігу, весна без дощу. Тож спалахнуло усе, як порох. В таких умовах знову уся надія була на вогнеборців. Прибули бійці з усієї країни. За віком вони значно молодші, ніж давня аварія, але їм теж довелося стати рятувальниками-чорнобильцями.

Рятувальники Городищини також беруть участь у ліквідації лісових пожеж у зоні відчуження Чорнобильської АЕС та на території обов’язкового відселення. Чергова, 3-тя ротація співробітників 4 ДПРЧ вирушила на боротьбу з масштабною пожежею 19 квітня. Загалом з міста Городище побували у зоні відчуження 8 осіб: Андрій Клименко, Ярослав Станько, Юрій Остапець, Юрій Приходько, Сергій Бенюх, Сергій Горобець, Володимир Щербина, Ігор Зуб. Коли основну пожежу загасили, довелося ліквідовувати численні осередки тління.

Рятувальники працюють вдень і вночі в екстремальних умовах аби захистити природу від лиха. Станом на 22 квітня у зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення основні зусилля були спрямовані на локалізацію трьох осередків (сіл Розсоха, Крива Гора та Рудьки – Буряківка). Чекаємо наших рятувальників додому живими і здоровими, з перемогою над пожежею!

Для облаштування протипожежних розривів залучено важку інженерну техніку ДСНС та додатково 7 шляхопрокладачів Збройних Сил України. Інженерною технікою створено 640 км мінералізованих смуг, роботи тривають. Вогнеборці запевняють, що наразі загрози об’єкту Укриття, сховищу радіаційних відходів та іншим критичним об’єктам зони відчуження немає.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account