Будьте обережні на воді!

Будьте обережні на воді!

Упродовж свого життя кожна людина багато разів буває біля води, купаючись у години відпочинку, переправляючись через ріки та озера тощо. Адже свіже повітря, сонячні промені, купання і засмагання зміцнюють здоров’я, роблять нас бадьорими, сильними і загартованими.

Вправи у воді цілюще впливають на фізичний розвиток людини, і зокрема, дитини. Активізується робота серцево-судинної та дихальної систем, зміцнюється нервова система, формується правильна постава тощо. Але водночас людина наражається на певну небезпеку: раптом, у наслідок якоїсь випадковості, він опиниться у воді, та ще й на глибокому місці.

Тому у житті діє сувора закономірність: найчастіше потерпають у ньому невмійки і незнайки. Прикро дивитися на дітей, які легковажать або не вміють берегти власне здоров’я. Часто трапляються трагічні випадки, які виникають через невміння поводитися у доволі нескладних, здавалося б, ситуаціях. Іноді страждають навіть добрі плавці, якщо нехтують правилами безпеки на воді, особливо в незнайомій водоймі.

Аби не трапитися нещасним випадкам, Городищенський РС Управління ДСНС України у Черкаській області наголошує на дотриманні таких основних правил:

  1. Не переоцінюйте своїх сил. Не нехтуйте засобами перестороги (буйки, сітки, перегородки, попереджувальні знаки). Не запливайте без страхування далеко від берега, на швидку течію, небезпечні місця, хоч як би ви добре не плавали. Запливши далеко від берега, людина стомлюється, її охоплює паніка. Буває, вона навіть втрачає свідомість від переляку.
  2. Ні в якому разі не плавайте на шляху руху катерів, пароплавів, човнів і т.п.
  3. Ніколи не входьте у воду стрибком із берега, якщо ви заздалегідь не пересвідчились, що вода у цьому місці достатньо глибока і в ній немає твердих предметів. Дітям, як і дорослим, купатись можна тільки у спеціально відведених місцях – пляжах, де немає ям та водоворотів.
  4. Не пустуйте на воді. Нічого доброго немає в нерозумних «жартах», коли переважно підлітки притоплюють силоміць один одного. Такі розваги нерідко закінчуються трагічно.
  5. Перед входом у воду розігрійтесь вправами на суші. Однак пам’ятайте, що у воду входити сп’янілим і надто розпашілим не можна, в таких випадках потрібно трохи охолонути та заспокоїтись.
  6. Не купайтесь і не плавайте одразу після вживання їжі. Це можна робити лише через дві години.
  7. Категорично забороняється входити у воду як дорослим, так і підліткам після вживання алкогольних напоїв. Дуже часто вони тонуть, втрачаючи самоконтроль.

Та найкраще не допускати до біди, дбати про те, щоб запобігти нещастю. Навчіться плавати самі і навчіть цьому інших, добре засвойте правила поведінки на воді і дотримуйтеся їх. Ось тоді ріки, озера і моря даруватимуть вам лише радість і здоров’я.

Ярослав СТАНЬКО, провідний фахівець Городищенського РС Управління ДСНС України у Черкаській області старший лейтенант служби цивільного захисту

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account