Черкащани готові розвивати бізнес в селі за підтримки МХП

Черкащани готові розвивати бізнес в селі за підтримки МХП

Захист бізнес-планів у рамках конкурсу мікрогрантів «Село: Кроки до розвитку» від агроіндустріального холдингу МХП відбувся 19-20 липня в Черкасах. Понад 50 осіб з Черкаського, Чигиринського, Канівського, Катеринопільського, Городищенського, Корсунь-Шевченківського районів презентували конкурсній комісії власні свої поекти. Серед традиційних – вирощування елітних сортів малини та полуниці, високоврожайних горіхів, розведення ВРХ, виробництво та реалізація продукції кролівництва, бджільництва. Серед нових і унікальні для сільської місцевості – вирощування обліпихи та лохини, етномайстерня з виготовлення виробів зі шкіри, виготовлення сувенірної продукції, крем-меду, вирощування равликів, фундука та трюфеля, облаштування громадської пральні, організація школи танців та школи розвитку особистості тощо.

Нагадаємо, на Черкащині конкурс мікрогрантів відбувається втретє. Цього року розмір гранту становитиме до 50 тис. грн.  Серед 54 поданих заявок кошти на реалізацію проекту отримають 25 авторів найвдаліших бізнес-проектів. Бюджет конкурсу складатиме 1 млн 250 тис. грн. Крім Черкаської області, конкурс реалізовується в Вінницькій, Тернопільській, Івано-Франківській та Дніпропетровській  областях.  Цьогоріч програма отримала нагороду в Конкурсі кейсів з корпоративної соціальної відповідальності за внесок у розвиток міст та спільнот у 2017 році.  Конкурс покликаний виявити та підтримати проекти, які матимуть суттєвий вплив на розвиток сільської місцевості та покращення добробуту громадян. Надійними партнерами МХП в цій ініціативі розвитку сільської місцевості стала громадська організація ЧОГО «Ресурсний центр АНГО» в Черкаській області, яка взяла на себе організацію конкурсу та навчання грантерів.

Свій бізнес-план серед багатьох учасників проекту захищав і Олексій Гладкий з Воронівки.  Він планує займатися вирощуванням полуниці з «фріго» саджанців. Молодий чоловік за освітою менеджер зовнішньоекономічної діяльності, під час навчання у виші їздив на практику до Німеччини збирати полуницю. Розповідає, що за кордоном познайомився з голландською технологією вирощування полуниці, відповідно до якої саджанець викопується пізньою осінню і зберігається до весни в холодильнику. Решта бізнес-планів з Городищини стосувалися вирощування ВРХ та ягід і саджанців смородини.

МХП на Черкащині представлений кількома підприємствами, серед яких і ТОВ «НВФ «Урожай». Його директор Олександр Воскобойнік розповідає, що на  соціальний розвиток майже сотні сіл області, в яких підприємство веде свою господарську діяльність, цього року буде витрачено приблизно 10 млн грн. Зауважує, що додаткові інвестиції, як от 1 млн 250 тис грн на реалізацію проектів конкурсу мікрогрантів від МХП «Село: Кроки до розвитку», мають заохочувати прогресивну молодь залишатися в селах і працювати в своєму краї, а не шукати кращої долі по інших світах.

– Наше підприємство прагне досягти європейських стандартів не лише у виробництві, а й у співпраці з громадами. А оскільки сьогодні чи не найбільша потреба села – це поява нових робочих місць, то одне із завдань холдингу полягає насамперед у сприянні розвитку малого бізнесу. Це очевидно, адже люди в селах володіють унікальним ресурсом – працьовитістю та наполегливістю, що гарантує розвиток власної справи, яку сьогодні готовий підтримати агроіндустріальний холдинг МХП, – зазначив Олександр Воскобойнік.

– Основна мета проекту – дати поштовх розвитку бізнес-ініціатив у сільській місцевості, – наголосив радник голови правління МХП Дмитро Камбулов. – Адже відродження держави має починатися саме з села. Конкурс мікрогрантів «Село: Кроки до розвитку» – це можливість розпочати власну справу насамперед активним, ініціативним людям, яким бракує стартового капіталу. МХП якраз і є тим партнером для села, який може допомогти малому бізнесу зрушити з місця взамін на соціальну складову і довготривалий ефект від його діяльності. Оскільки МХП має свої потужності здебільшого в селах, то зацікавлений не лише у розвитку їх інфраструктури, а й у створенні робочих місць. Адже робочі місця – це своєрідне повітря, якого сьогодні так бракує українським селам для того, щоб розпочати дихати на повні груди.

Прес-служба ТОВ «НВФ «Урожай»

 

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account