Черкаська прокуратура спрямувала до суду справу стосовно орловецьких рейдерів

Черкаська прокуратура спрямувала до суду справу стосовно орловецьких рейдерів

8 жовтня прокуратура Черкаської області направила обвинувачувальний акт до суду щодо трьох осіб, яких звинувачують у рейдерському захопленні сільгосптовариства в селі Орловець Городищенського району. Навесні озброєна ватага залітної фірми “Золоті лани” намагалася захопити контору агрофірми “Черкаси-Дніпро-Агро”, яка вже багато років господарює в селі. Повертали контору власнику за допомогою спецназу та спілки воїнів АТО.

Звинувачення рейдерам висунуті відразу за кількома статтями Кримінального кодексу України. (Ч.1 ст.14, ч. 3 ст.206-2, ч.3, 4 ст. 358, ч. 3 ст. 365-2).

Як відомо за матеріалами справи, 6 квітня цього року обвинувачені заволоділи майновим комплексом аграрного підприємства, за допомогою підроблених документів вони внести зміни в документах і фіктивно змінили власника. Таким чином, юридично незаконно стали власниками цього підприємства, і так само протиправно здобули право на врожай. У підсумку, господарству і власникам земельних паїв було завдано збитків в сумі 119 млн гривень.

Під час досудового розслідування, майно повернули законному власнику.

При спробі зібрати урожай, підозрюваний зібрав прибічників, і заблокував можливість почати роботу власнику посівів, тим самим позбавивши пайовиків права отримати плату за оренду. 7 жовтня, поки поле було без охорони, рейдери зібрали урожай, але поліція зупинила їхні дії.

Прокуратура області наголошує, що буде відстоювати інтереси пайовиків і не дасть можливості рейдерам, які прикриваються активістами, захопити вирощений аграріями врожай.
“За вчинене обвинуваченим загрожує від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна”, – заявляють у прес-службі прокуратури.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account