«Дашуківські бентоніти» зупинилися

«Дашуківські бентоніти» зупинилися

Четвертий рік ПАТ «Дашуківські бентоніти» в Лисянському районі трясе і лихоманить. І кінця-краю цьому не видно, пишуть «Вісті Черкащини».

«Дашуківські бентоніти» – провідний виробник продукції з бентонітових і палигорськітових глин в Україні, який пройшов піввіковий шлях від невеликого кар’єру до великого заводу-лідера на ринку бентонітової продукції країн Європи. Завдяки вдалому географічному розташуванню підприємства і грамотно побудованої транспортної логістики компанія здатна забезпечити вигідні ціни для партнерів і майбутніх споживачів як на території країн-сусідів, так і в країнах Європейської співдружності.

Номенклатура виробленої продукції орієнтована на металургійний, нафто-газодобувний, машинобудівний сектори, а так само на технології цивільного будівництва і споживчий сектор. Партнерами цього підприємства стали понад 200 великих промислових підприємств України, Росії, Білорусі, Словаччини та Польщі.

Однак це унікальне підприємство сьогодні фактично паралізоване – воно стало жертвою боротьби між різними особами за власність на нього.

За даними видання, одна зі сторін протистояння направила лист до Державної служби геології та надр України, в якому просила відмовити у продовженні спеціального дозволу від 2001 року через те, що відпала потреба у користуванні Дашуківської ділянки Черкаського родовища бентонітових глин.

Нещодавно відбулися чергові збори працівників ПАТ «Дашуківські бентоніти», на яких було вирішено тимчасово призупинити роботу підприємства через брак коштів і відсутність ліцензії на видобуток копалин, до остаточного врегулювання конфліктних питань. 250 працівників відправили в районний центр зайнятості ніби на 2-3 місяці, однак більшість їх впевнена, що якогось порозуміння годі чекати найближчим часом.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account