День Гідності і Свободи у Городищі

День Гідності і Свободи у Городищі

21 листопада 2013 року розпочались перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Попрання законодавчо закріплених пріоритетів зовнішньої політики України, якою власне і була Угода про асоціацію між Україною та ЄС, викликала обурення українців. Для українського суспільства стало очевидним, що країна стрімко рухається до цілковитого авторитаризму з його зневагою до засадничих прав людини, тотальною корупцією, свавіллям правоохоронних органів, репресіями та терором. Саме це й змусило українців вийти спочатку на вулиці Києва, а потім й інших міст України. У цей день ми віддаємо найвищу шану пам’яті Героям Небесної Сотні, великому братству безстрашних українців, яке заплатило найвищу ціну за свободу нашої держави, змінило хід її історії. Тоді ми не знали, що війна, яка триватиме не один рік, забере на небеса ще не одну сотню героїв. На превеликий жаль, що тисячі українців загинули, обороняючи мирне життя і незалежність України. Але перша Небесна сотня героїв, залишатиметься на віки у пам’яті українського народу головним символом справжнього, безкомпромісного патріотизму.

Наш обов’язок– згадати всіх Героїв, які виборювали свободу України і віддали свої життя за краще майбутнє рідного народу. У їх когорті – герої Небесної сотні та українські вояки, котрі загинули під час антитерористичної операції на сході України. Це ті патріоти України, які боролися за честь, справедливість та гідність українського народу. Ми не повинні, не маємо права забути про це і нехай їхня жертовність не стане даремною. Герої сьогодення поклали свої голови за мирну Україну для нас і для прийдешніх поколінь. Саме цього дня, 21 листопада 2019 року, за участю т.в.о першого заступника голови, керівника апарату районної державної адміністрації Людмили Пащенко, заступник голови районної ради Миколи Панчишина, депутата Черкаської обласної ради Олександра Лупашка та міського голови Володимира Мирошника, працівників установ, організацій та підприємств, жителів та гостей району, учасників Революції Гідності, відбулась Хода єдності та мітинг «Вільні творити майбутнє». На Пагорбі Слави перед пам’ятним знаком героям Небесної Сотні хвилиною мовчання учасники мітингу вшанували пам’ять героїв, які ціною власного життя пробудили у свого народу почуття патріотизму та гідності, які загинули у зоні АТО за свободу і територіальну цілісність України.

Керівництво разом з громадськістю прийняли участь у поминальній панахиді, яку провів військовий капелан Микола Сакундяк. Вшановуючи пам’ять про загиблих поклали квіти до пам’ятних знаків «Небесній Сотні» та загиблим учасникам антитерористичної операції. Дуже боляче, що так склалося, але ми свято віримо, що все це закінчиться і після пережитого ми станемо міцнішими і побудуємо справді сильну Українську державу.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account