День народження гривні

День народження гривні

2 вересня 1996 року в Україні було запроваджено повноцінну власну грошову одиницю – гривню. Слово «гривня» походить від назви «гривна», якою за часів Руси-України позначали нашийну прикрасу. «Гривну» стали використовувати як міру ваги та лічби ще у VIII–IX століттях у торгівлі. А вже в XII–XIV століттях наші пращури розраховувалися срібними зливками, які називали гривнями.
Вперше гривню у вигляді національної валюти в Україні було запроваджено законом Центральної Ради від 1 березня 1918 року. В Берліні спеціально для Української Народної Республіки було надруковано грошові знаки номіналом у 2, 10, 100, 500, 1000 та 2000 гривень.

Друге впровадження гривні, у 1996 році, також не оминуло закордонної допомоги. Тоді надзвичайний і повноважний посол України в Канаді Левко Лук’яненко попросив українську діаспору посприяти Україні отримати власну валюту . Її виготовили на підприємстві Canadian Bank Note Company. До 2016 року до паперу з якого виробляли гривню, додавали бавовну. А з 2016 року – льон. Разом із євро, болгарським левом, американськими й австралійськими доларами українська гривня входить до топ-5 найкрасивіших валют світу. Таке ствердила 2008 року комісія з естетики Міжнародного фінансового банку. Побажаймо гривні відновлення стабільності та множитися у наших гаманцях і на банківських рахунках всіх працьовитих українців! Побажаймо та працюймо заради цього!

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account