Депутати перейменували місто Переяслав-Хмельницький

Депутати перейменували місто Переяслав-Хмельницький

30 жовтня Верховна Рада ухвалила рішення перейменувати місто Переяслав-Хмельницький Київської області на Переяслав. На ранковому засіданні відповідний проєкт постанови підтримали 267 народних депутатів.

Ініціатива Переяслав-Хмельницької міської ради щодо повернення місту історичної назви Переяслав отримала позитивний висновок профільного Комітету Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування. Про історичність Переяслава і його назви свідчать систематичні літописні згадки, що підтверджують його значення як одного із головних центрів Давньоруської держави. Переяслав є історичною назвою населеного пункту, перша згадка про який у писемних джерелах датується 907 роком. Навіть перша згадка слова «Україна» в 1187 році в Іпатіївському літописі безпосередньо пов’язана з Переяславом.

Перейменування Переяслава у жовтні 1943 року було винятково кон’юнктурним рішенням радянської влади, спрямованим на подальше вкорінення у свідомості українців історичного міфу про «возз’єднання України з Росією» – «віковічного прагнення двох братніх народів», яке знайшло своє втілення на Переяславській раді 1654 року.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account