Депутати Жашківської районної ради налаштовують жителів саботувати адмінреформу

Депутати Жашківської районної ради налаштовують жителів саботувати адмінреформу

Днями у селі Сабадаш, що на Жашківщині, відбулися громадські обговорення щодо обговорення приєднання до Бузівської ОТГ за участю голів найближчих громад, депутатів районної та сільської рад. Попри очевидні переваги приєднання представники районної влади переконували жителів і надалі саботувати реформу.

– На цьому зібранні присутні депутати районної ради Михайло Котко та Павло Голуб переконували жителів села категорично не приєднуватись до нашої громади, – розповідає голова Бузівської громади Олександр Фуркало. – Попри те, що Сабадаш знаходиться від нас усього за 5 км – і тому жителі села постійно їздять до нас – піти до магазину, перукарні, зняти гроші у банкоматі, чи відправити посилку через «Нову пошту», а дітлахи цього села відвідують саме нашу школу – людей переконували, що приєднуватись до нашої громади в жодному разі не можна. Аргумент – «збереження, наскільки це можливо, цілісності Жашківського району». Насправді ж, за цим стоїть бажання орендарів місцевих земель зберегти свій вплив і цілісність своїх земельних «володінь», інтереси яких відстоюють районні владці.

На думку Сергія Гончара – радника з питань децентралізації Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми “U-LEAD з Європою”, приєднання с. Сабадаш до Жашківської громади не є територіально логічним, оскільки, єдина дорога з твердим покриттям до Жашківської ОТГ веде через Бузівську ОТГ. До того ж, таке об’єднання буде суперечити п.1 ст.8 ЗУ «Про добровільне об’єднання територіальних громад» – у частині об’єднання на підставі перспективному плану формування територій громад Черкаської області. Перспективним планом, затвердженим розпорядженням Кабінету Міністрів України та рішенням обласної ради, передбачено приєднання с. Сабадаш до Бузівської ОТГ.

– За даними 2018 року загальний фонд бюджету села Сабадаш складає 1,0 млн грн, при умові об’єднання – зросте у 1,8 рази та складе 1,8 млн грн (за рахунок ПДФО), – констатує радник з місцевих фінансів Черкаського ЦРМС Микола Гулько. – Крім того, від того, що село не входить до ОТГ, воно втратило кошти субвенції на формування інфраструктури за 2018-2019 роки в сумі 439,5 тис грн, які могли спрямувати на оновлення інфраструктурних об’єктів села Сабадаш.

Таким чином, мешканці Сабадашу можуть втратити шанс оперативного вирішення питань у складі Бузівської ОТГ, і ряд можливостей, які б їм дало приєднання до Бузівської громади: наближеність загальноосвітньої школи, магазинів, школи мистецтв, добровільної пожежної команди, комунального підприємства для обслуговування та вивозу сміття, значне представництво їх мешканців у депутатському корпусі громади.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account