До замерзаючої Сміли приїхала урядова делегація

До замерзаючої Сміли приїхала урядова делегація

Група урядовців та держслужбовців 15 листопада відправилися до замерзаючої Сміли, щоб узяти участь у позачерговій сесії міської ради. Зокрема, у Смілу приїхав заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Едуард Кругляк, перший заступник голови правління ПАТ “НАК “Нафтогаз” Сергій Перелома, голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко та голова правління ПАТ “Черкасигаз” Сергій Буян.

Депутати міськради мають прийняти рішення про гарантії для ПАТ “НАК “Нафтогаз” та ПАТ “Черкасигаз” про погашенні боргових зобов’язань у попередні опалювальні періоди. Наразі триває низка судів про визначення боржника за газ, котрий був отриманий ТОВ “Смілаенергоінвест”. Директор КП “Смілакомунтеплоенерго” має підписати договор з ПАТ “НАК “Нафтогаз” та ПАТ “Черкасигаз” про погашення боргу. В рамках договору мають оплатити номінації на опалювальний період 2018-2019 роки на загальну суму до 8 млн грн. Кошти візьмуть з міського бюджету.

Як відомо, з 12 листопада у Смілі запровадили надзвичайний стан через відсутність опалення. Без тепла залишилися не тільки житлові будинки, а й  лікарні, дитячі садки та школи 80-тисячного міста.

Постачання тепла у Смілі затримують два роки підряд. Проблеми виникли після розірвання договору 2 роки тому з приватною компанією “Смілаенергоінвест”, яка постачала тепло містянам 8 років. Все майно передали комунальному підприємству.

Жителі Сміли збералися на віче, перекривали дорогу, їздили до Кабінету Міністрів. Натомість Уряд покладає провину за провал початку опалювального сезону на мерію Сміли.

Президент України Петро Порошенко очікує від прокуратури та поліції реакції на зрив опалювального сезону в м. Смілі Черкаської області. “Я маю захистити права громадян, я маю захистити цих людей, які через злочинну бездіяльність, – ви чуєте, пане прокуроре? ви чуєте, пане начальнику поліції? – очікую від вас ефективних дій. І в жодному разі подібна поведінка не повинна залишитися без реакції”, – сказав Петро Порошенко в Києві на засіданні держкомісії із запобігання надзвичайній ситуації через відсутність опалення в м. Смілі.

Президент Петро Порошенко доручив за декілька годин розпочати опалювальний сезон у місті Сміла. Про це він заявив на засіданні Державної комісії з питань ТЕБ та НС щодо запобігання виникнення надзвичайної ситуації у Смілі. “Даю вам декілька годин, і мені як Президенту доповісти, що тепло запущено”, – зазначив глава держави.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account