Екологічна акція «чистаVESNA» – 2019 в Хлистунівській ОТГ

Екологічна акція «чистаVESNA» – 2019 в Хлистунівській ОТГ

Сьогодні важко переоцінити вплив підприємств аграрної сфери на розвиток сільських територій, зокрема на об’єкти соціальної сфери. Так, за радянських часів майже всі витрати, пов’язані з розвитком сільської місцевості, покладалися на державу і місцеві колективні сільськогосподарські підприємства, та після аграрної реформи було впроваджено принцип «кожен займається своєю справою»: аграрні підприємства – аграрним підприємництвом, а місцеві громади – розвитком сільських територій. Проте недостатнє наповнення місцевих бюджетів спричинило неможливість втілення в життя цього принципу.

Вимогою часу стало впровадження концепції участі підприємства в соціальному розвитку територій, на яких вони здійснюють господарську діяльність, через напрями:

– соціальної відповідальності перед працівниками (якісні та безпечні умови праці, гідна оплата праці, дієва система мотивацій та заохочення, корпоративна культура);

– соціальної відповідальності перед державою (своєчасна сплата податків, відрахувань, штрафів та інших платежів);

– та соціальної відповідальності перед суспільством регіонів, територій, на яких функціонує підприємство (передбачає ініціативи та компенсаційні витрати та програми участі у спільному житті, його розвитку, покращенні умов функціонування громади на територіях, що оточують підприємство).

Добрим прикладом впровадження такої концепції на території нашої громади є діяльність агроіндустріального холдингу «МХП», зокрема ТОВ НВФ «Урожай».

Активну підтримку серед підприємств аграрного сектору отримав актуальний проект, – екологічна акція «чистаVESNA» 2019.

Даний захід відбувся в Хлистунівській ОТГ 20 квітня в рамках Всеукраїнського Дня довкілля.

Впродовж дня ми впорядковували територію поблизу церкви та алеї Небесної сотні, займалися озелененням території, – в рамках даної акції на території громади було висаджено 50 одиниць молоденьких туй та ялівцю, більше 100 одиниць самшиту.

З метою поширення екологічної грамотності до акції долучились працівники Хлистунівського ЦКД, – так бібліотекарями проведена екологічна година «Нехай земля квітує всюди – природу збережемо, люди» та квест, пошук «Солодкого дерева» з різними зупинками на природничо-екологічну тематику.

Надзвичайно приємно усвідомлювати, що завдяки тісній співпраці, спільному баченню та бажанню зробити нашу малу Батьківщину затишною та охайною ідея перетворюється на спільний результат.

Висловлюємо свою вдячність ТОВ НВФ «УРОЖАЙ» (директор – Олександр Воскобойнік) та БО БФ «УРОЖАЙ-ГРОМАДІ» (директор – Тетяна Волочай) за активну підтримку громадських ініціатив та фінансову допомогу, – внесок – 11500 грн, за які було придбано 50 кущів туї та ялівцю, а також технічні засоби для проведення екологічної акції.

Фермерським господарствам «Гарагая Віктора Володимировича» (керівник  –  Віктор Гарагай) та «Віктор-Вікторія» (керівник – Вікторія Гарагай-Дуженко), внесок – 3000 грн, ФГ «Дім «Господар»» (керівник – Ігор Дудник).

Окрема вдячність старостам с. Калинівка – Ірині Бровченко та  с. Ксаверове – Борису Руденку, депутатам Хлистунівської сільської ради Олені Гарагай, Андрію Баб’яку, Івану Наумцю та Олегу Галіці.

Директору Хлистунівської ЗОШ І–ІІІ ступенів Ніні Дудник та працівникам школи, біблітекарям Хлистунівського ЦКД – Тетяні Канівець та Лідії Очеретяній.

Жителям села Наталії Міщенко, Вікторії Міхадюк, Юлії Гудзь та Олександру Вихопню, Віктору Очеретяному та прихожанам Свято-Михайлівської української православної церкви (проієрей Василь Голованич).

Безмежно вдячні за підтримку, – чудові фотографії та відео талановитому фотографу – Сергію Морозу.

Внесок кожного учасника неоціненний і по своєму важливий, адже в рамках реалізації екологічної акції докладено багато зусиль: фінансових, фізичних та організаційних, які в поєднанні дали  такий хороший результат!

Вікторія ОЧЕРЕТЯНА, координатор екологічної акції «чистаVESNA» 2019, жителька с.. Хлистунівка

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account