Фабрика солодощів з іноземними інвестиціями

Фабрика солодощів з іноземними інвестиціями

Голова Городищенської районної державної адміністрації Ігор Ладнов разом із головою Вільшанської селищної ради Володимиром Яровим відвідали підприємство з виробництва кукурудзяних паличок та трубочок з начинкою в смт Вільшані, який наразі належить ТОВ «Бумкорн». Підприємство було засноване у 1970-х роках, переживало часи економічного підйому, а також повного банкрутства та у результаті відсутності перспектив щодо відновлення, було виставлене на торги на початку 2000-х років. На той час в Україні вже здійснювала свою виробничу діяльність компанія з іноземними інвестиціями, засновниками якої були громадяни Ливану. Саме ці суб’єкти підприємницької діяльності у 2006 році і викупили вже недіючий, але на щастя ще збережений Вільшанський завод продтоварів.

Сьогодні завод відновлено, на його площах змонтовано нове технологічне обладнання, яке переважно орієнтоване на випуск продовольчих товарів для дітей та інших любителів солодкого, а головною сировиною для продукції є кукурудзяна крупа із сировини місцевих сільгоспвиробників. Голова райдержадміністрації Ігор Ладнов, відвідавши Вільшану, мав змогу ознайомитися, як із самим виробництвом ТОВ «Бумкорн», так із його адміністрацією. Його зустріли: директорка з виробництва Наталія Савченко та один із засновників Махмуд Байдун. Господарі люб’язно провели екскурсію заводом, ознайомили із технологічним процесом виробництва, а також іншими техніко-економічними показними його діяльності. Так стало відомо, що за кількістю працюючих завод перебуває у п’ятірці найбільших промислових підприємств Городищини, а саме 103 робітники (для порівняння ВП «Хлистунівський кар’єр» має у штаті 197 працюючих). Продукція ТОВ «Бумкорн» постачається в усі регіони України, а ще експортується до десятка країн світу: Чехію, Польщу, Францію, Кипр, Сполучені Штати Америки та ін. Підприємство сплачує податки до місцевої громади (більше 520 тис грн. тільки за перше півріччя поточного року) та всіляко співпрацює із Вільшанською селищною радою у багатьох соціальних та інших питаннях.

Попри позитивну інформації про виробництво, Ігор Ладнов поцікавився проблемами, які негативно впливають на виробничий процес, але потенційно можуть бути вирішені за участі райдержадміністрації чи інших органів виконавчої влади району. Пан Махмуд та пані Наталія розповіли, що дійсно, відсутність стійкого автобусного сполучення та, як наслідок, кадровий голод, заважають підприємству динамічно розвиватися, у той час, коли є стійкі наміри розширити виробництво, запустити нову технологічну лінію та розширити асортимент продукції, що випускається і т. ін. Голова райдержадміністрації пообіцяв, що у тісній співпраці підприємства та районної влади частину проблем ТОВ «Бумкорн» можна буде вирішити: найшвидше це налагодження стійкого автобусного сполучення між Городищем та Вільшаною, а далі пошук необхідних фахівців через районний центр зайнятості і т. д.

Підсумовуючи результати поїздки Ігор Ладнов зазначив, що приклад сучасного промислового підприємства, і що не менш важливо, із іноземними інвестиціями – ТОВ «Бумкорн» на Городищині, має надихати владу новоутворених об’єднаних територіальних громад до пошуку подібних суб’єктів господарювання та залучення їх до діяльності у межах підпорядкованих територій.

Райдержадміністрація

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account