Фобія під назвою «Децентралізація»

Фобія під назвою «Децентралізація»

Відомим в Україні словом «децентралізація» вже мало кого здивуєш, а ось злякати декого можна. І питання тут не в незнанні значення цього поняття, а в тому, які наслідки воно може собою нести.

«Децентралізація»… Як багато у цьому слові сховано інформації та потенціалу… Та чи всі можуть це осягнути?!

Із блакитних екранів нам розповідають про успіхи у процесах об’єднання міст та сіл у громади, але в багатьох куточках України люди й досі не розуміють, що це таке, а декого навіть побоюються. Побоюються, бо, попри обіцянки, їм не пояснили того, які можливості й переваги матиме ОТГ у кінцевому результаті.

У процесі децентралізації влада надає об’єднаним територіальним громадам фінансову підтримку й незалежність у їх використанні. Тобто громади отримують можливість вирішити багато проблем у сфері житлово-комунального господарства, покращення інфраструктури населених пунктів, які дісталися їм у спадок від центральної влади в не зовсім задовільному стані. З’являється можливість стати господарями у своєму «домі».

ОТГ, навчившись працювати з міжнародними грантами, можуть освітлювати та ремонтувати за їх рахунок вулиці, а також втілювати в життя низку інших, життєво важливих для громад, проектів. Тобто, ОТГ не лишаються наодинці із проблемами, які лягають на їхні плечі з самого початку. Повірте, та громада, яка хоч раз виграла грант для втілення якоїсь програми, буде працювати в такий спосіб постійно. Та, головне, громади мають можливості налагодити зручне для жителів своїх населених пунктів адміністративне обслуговування.

Якщо влада хоче, аби процес децентралізації відбувся дійсно якісно, то повинна якнайшвидше почати інформувати людей та роз’яснювати їм, що це таке й з чим це «їдять», аби розвіяти страхи щодо процесу створення ОТГ. Адже, чим довше об’єднання буде відкладатися, тим більше громади втрачатимуть можливостей вже зараз взятися за вирішення нагальних проблем та покращення власного майбутнього.

Хороший приклад об’єднань – Черкаська область, де вже створено 27 об’єднаних територіальних громад. Нещодавно жителі села Вербівка Городищенського району висловили бажання в перспективі увійти до майбутньої Вільшанської ОТГ. Громада села не поспішала із приєднанням, зважуючи всі вигоди та територіальні можливості. І це правильно! Створення ОТГ можна порівняти із шлюбом, а він не повинен бути імпульсивним та необдуманим.

Гадаємо, що в майбутньому громада буде розвиватися і має для цього можливості. У цьому переконаний керівник ТОВ «НВФ «Урожай» Олександр Воскобойнік та керівник соціальних проектів МХП, серед яких і «Лелека», Ірина Ванникова. На своїй сторінці у Facebook вона написала:«Нещодавно сталася ще одна хороша подія, яка доводить, що люди вже свідомо підходять до важливого питання децентралізації. Нехай і не так швидко, як би хотілося, але кількість створених об’єднаних територіальних громад на Черкащині за останній час суттєво збільшилась. 11 квітня село Вербівка Городищенського району позитивно сприйняло можливість у майбутньому увійти до Вільшанської ОТГ. Із чим я їх і вітаю!

Головне – не боятися, шукати можливості отримання інформаційної підтримки та роз’яснення всього, що турбує, і що є незрозумілим для майбутніх громад. Із-поміж усіх варіантів об’єднання громадам треба обирати найвигідніший, найкращий та найзручніший. Адже відтепер за власний добробут відповідаєте ви самі! А з нагоди перших кроків Вербівки на шляху до об’єднання я від себе дарую вісім вогнегасників, необхідних для пожежної безпеки дитячого садочка! Вірю, що у вас все вийде!» – зазначила керівник проекту.

Такої ж думки притримується і голова правління «Миронівський хлібопродукт» Юрій Косюк. В одному зі своїх відеоблогів він сказав, що люди повинні бути відповідальними за своє життя та його покращення. На думку Юрія Косюка, наша країна глобально зміниться саме після децентралізації. Але для цього кожен українець повинен зрозуміти, що країна розпочинається з нього, що він і є країна. І коли настане це усвідомлення – зміни на краще стануть незворотними.

 

У кабінеті ендокринології Катеринопільської ЦРЛ покладуть підлогу

5 квітня Катеринопільську центральну районну лікарню разом із головою районної ради Віталієм Веретою відвідала керівник соціальних проектів ПАТ «Миронівський хлібопродукт» Ірина Ванникова.

Під час візиту з’ясувалося, що, попри чималі зусилля та кропітку роботу головного лікаря медичного закладу Людмили Андріївни Борецької, у лікарні є ще чимало нагальних проблем, які потребують вирішення.

Тож, не зволікаючи, Ірина Валеріївна взялася до роботи і вже 16 квітня, завдяки її зусиллям та прагненню допомогти, вирішили першу проблему. За сприяння Ірини Ванникової, від соціального проекту ПАТ «Миронівський хлібопродукт» виділили сім тисяч гривень на облаштування підлоги в кабінеті ендокринології Катеринопільської ЦРЛ.

Соціальна відповідальність підприємців та підприємств – дуже важлива тенденція, яка допомагає вирішити багато проблем на які, на жаль, у держави дуже часто не вистачає фінансування. Не секрет, що медицина у цьому питанні – одна з недофінансованих галузей. Тож завдяки Ірині Ванниковій на одну проблему в Катеринопільській центральній районній лікарні стало менше. 

Керівник соціальних проектів МХП Ірина Ванникова відвідала Шполянщину

Нещодавно керівник соціальних проектів МХП Ірина Ванникова відвідала Шполянський район. Вона зустрілася з головами об’єднаних територіальних громад, міста та району.

Перша робоча зустріч відбулася з генеральним директором ПОСП «Відродження» та депутатом районної ради Юрієм Ляшенком. Під час спілкування з’ясувалося, що, попри чималу допомогу від підприємства, невирішених проблем у району досі лишається чимало. Серед них – низький рівень шкільної освіти, яка потребує ґрунтовної реструктуризації. «Але, якщо не опускати рук, домовлятися, спілкуватися з громадою щодо її проблем та потреб, усе зможе піти на лад», – прокоментувала зустріч на своїй сторінці у Facebook Ірина Ванникова.

Наступна зустріч керівника соціальних проектів відбулася з міським головою та головою ОТГ Сергієм Кравченком. Пишучи про це на своїй сторінці в соціальній мережі, Ірина Ванникова зауважила, що в місті (через аміак) гостро стоїть питання якості води і є необхідність у прокладанні водопроводу. Також представниця МХП підмітила, що продовженню процесу об’єднання Шполянської громади заважає віра жителів у стереотип, що, якщо не буде школи, то й не буде села. Однак вона переконана, що, якщо до цього питання підійти раціонально, громаді боятися нічого.

Також у рамках робочої поїздки Ірина Ванникова зустрілася з головою Шполянської районної ради Олександром Кузубом. Після зустрічі вона написала, що основна болюча тема для людей – незадовільний стан доріг. У лікарні, попри помітні зрушення, не вистачає життєво необхідного обладнання.

«Первинна ланка не має навіть інтернету, без якого важко уявити реформовану медицину. Тому МХП готує проект щодо базового забезпечення кабінетів. Пілотний проект вже впроваджується на Вінниччині, у планах – Черкащина та вся Україна», – зазначила Ірина Ванникова.

Керівник соціальних проектів МХП зауважила, що місцевий бізнес, як і держава, приділяє дуже мало уваги соціальним проблемам. А має бути розуміння, що сильна громада розпочинається саме з наявності соціальної підтримки населення та інфраструктурних проектів. Тож, після зустрічі з головою райради, наступного тижня Ірина Ванникова спланувала зустрітися з жителями району, аби почути, якими проблемами живуть та на що сподіваються люди.

 

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account