Наш земляк Фотій Красицький

Наш земляк Фотій Красицький

24 серпня 1873 року в селі Зелена Діброва (Городищенський район) народився Фотій Степанович Красицький (1873–1944), український художник, внучатий небіж Тараса Шевченка.

Народився в селянській родині. Початкову освіту здобув у сільській школі. Коштом М.Лисенка навчався в Київській рисувальній школі М.Мурашка (майстерня М.Пимоненка).

Продовжував освіту в Одеському художньому училищі (майстерня К.Костанді). Навчався у Вищій художній школі при Імператорській академії мистецтв (Санкт-Петербург) (майстерня І.Рєпіна).

Повернувшись 1903 року до Києва оселився разом зі своєю юною дружиною Ганною на Андріївському узвозі, 15. Друкував свої малюнки в журналі «Шершень».

Викладав у художньому училищі та в Київському художньому інституті.

Як художник, працював у різних жанрах. Виконав живописні та графічні портрети Михайла Старицького, Лесі Українки, Івана Франка, Олени Пчілки, Дмитра Яворницького. Створив низку полотен на шевченківську тематику – портрети Т. Шевченка (1899, 1905, 1938), «Шевченко в майстерні» (1937), «Шевченко в творчому екстазі», «Шевченко на Чернечій горі», «Шевченко над Дніпром» (усі — 1938), «Смерть Шевченка» (1940) та інші. Відомі його роботи напіветюдного характеру “Баба Олійничиха” і “Дід Грицько”.Відомі тематичної картини та пейзажі. Одна з найвідоміших картин – «Гість із Запоріжжя» (1916).

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account