Голова СБУ відвідав Черкащину з робочим візитом

Голова СБУ відвідав Черкащину з робочим візитом

Голова СБУ Василь Грицак прибув на Черкащину. Під час робочого візиту передав Канівськомуі музею Тараса Шевченка унікальні архівні документи про Володимира Науменка – видатного дослідника творчості Кобзаря.

В архіві СБУ містяться унікальні матеріали, що можуть пролити світло на маловідомі сторінки минулого. «Ми проводимо постійну роботу зі зняття грифів із засекречених радянськими спецслужбами архівних матеріалів», ‒ підкреслив Голова Служби.

Оприлюднюючи ці документи, СБУ сприяє відновленню історичної справедливості. «Гібридна війна РФ має на меті знищити нашу ідентичність, стерти минуле та позбавити майбутнього», ‒ наголосив Василь Грицак. За його словами, російські спецслужби діють за давно розробленим сценарієм. «Як і сто років тому перекручують події, лицемірно маніпулюють фактами, а всіх незгодних намагаються знищити», ‒ додав він. «Шевченко був пророком ще тоді, попереджаючи про підступність «наших братів», – зауважив Голова СБУ.

Від моменту свого народження тоталітарний радянський режим нещадно боровся з українською інтелектуальною елітою. Тому чимало видатних діячів потрапило в жорна цієї машини смерті. «Нам важливо пам’ятати імена патріотів, які відстоювали наше право на вільний розвиток та національну унікальність», ‒ зазначив очільник Служби.

Однією із таких знакових для України постатей є Володимир Павлович Науменко ‒ видатний педагог, науковець, культурний та громадський діяч, поборник культурної самобутності українців. Він був однією із найбільш прогресивних та впливових постатей свого часу.

Співробітники спецслужби віднайшли архівно-кримінальну справу № 232 проти Володимира Науменка і сьогодні передають її копію музею. «Володимир Науменко, який зробив значний внесок у збереження та популяризацію творчого доробку Тараса Григоровича Шевченка, був арештований, а вже наступного дня розстріляний та похований катами у загальній могилі разом з іншими жертвами більшовиків», ‒ повідомив Василь Грицак.

Керівник музею Мар’ян Піняк подякував голові СБУ та висловив зацікавленість щодо подальшої співпраці з архівом СБУ щодо відновлення правдивої історії про Шевченка, Чернечу гору, музею і людей, які зробили багато для увіковічення пам`яті Кобзаря.

На переконання голови СБУ, передані архівні матеріали будуть корисні не лише з точки зору дослідження процесу зародження та розвитку шевченкознавства, але й через призму вивчення історії національного руху в Україні.

 

Представники Служби також передали музею відеофільми щодо причетності Російських військових до терактів в Маріуполі та Волновасі.

Під час робочої поїзди на Черкащину Голова СБУ вручив співробітникам обласного управління ордери на вісімнадцять квартир у відремонтованому сімейному гуртожитку.

«Украй важливо, що у час неоголошеної війни Служба за підтримки керівництва держави, органів місцевого самоврядування та небайдужих меценатів робить все можливе для соціального захисту співробітників», ‒ наголосив Василь Грицак.

Для керівництва Служби принципово, що житло у першу чергу отримають учасники антитерористичної операції. «Ми докладатимемо всіх зусиль, щоб цей архаїчний термін «черга на житло» вийшла з нашого лексикону», ‒ запевнив колектив очільник СБУ.

Упродовж 2015-2017 років житловий фонд СБУ поповнено на 1218 квартир. З початку поточного року Службою безпеки України вже отримано 75 квартир.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account