Городищани відтворили у Легедзиному бій 1941 року

Городищани відтворили у Легедзиному бій 1941 року

В неділю 5 серпня біля музею трипільської культури в Легедзиному Тальнівського району відтворили бій 1941 року. Учасники історичної реконструкції представили війська гітлерівців та червоноармійців.

До найменших деталей відтворили форму, амуніцію та озброєння. Організатор заходу археолог Олександр Назаров з Городища, участь узяв палкий шанувальний історії і майстер золоті руки городищанин Сергій Манжелей.

Історичний бій розпочався з артпідготовки, грізно цокотів кулемет “Максим”. Наступали німці, відходили прикордонники-червоноармійці. Для пловноти картини була тут і розстріляна комсомолка, і узятий в полон комісар. Історична реконструкція наочно продемонструвала жах війни. 5 серпня в селі Легедзине перепоховали 10 воїнів Другої світової війни. Ініціатором меморіальних заходів став Державний історико-культурний заповідник “Трипільська культура”.

До Легедзиного прибуло чимало народу не лише із сусідніх сіл, а й гості з числа колишніх воїнів-прикордонників з Черкас та усіх районів області. Представники ветеранських організацій прикордонників приїхали з Київщини та інших регіонів України. Прибули вони з метою віддати данину шани солдатам, які загинули під Легедзиним в останні дні липня та перші числа серпня далекого 1941 року.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account