Городищанин став лауреатом премії Олега Чорногуза

Городищанин став лауреатом премії Олега Чорногуза

Цього року вперше вручалася літературна премія імені Олега Чорногуза – живого класика української сатиричної літератури.

Першими лауреатами премії стали письменник з Черкащини Юрій Осипенко та скульптор з Могилева-Подільського Микола Крижанівський.

Юрій Осипенко отримав премію за два гумористичних романи «Любик» та «Повитиця», а Микола Крижанівський за виготовлення пам’ятника головному герою роману Олега Чорногуза «Аристократ із Вапнярки» Євграфу Сідалковському, який нині стоїть на залізничному пероні у Вапнярці.

Олег Чорногуз особисто вручав переможцям спеціальні відзнаки «СміхоОскари». Це статуетки із зображенням головного героя його роману «Аристократ із Вапнярки». Цікаво, що «СміхоОскари» виготовлені за ескізами Миколи Крижанівського і нагадують не лише героя роману, а й самого Олега Чорногуза в молодості.

Премію імені себе Олег Чорногуз вручав 15 квітня – у власний день народження. Церемонія проходила в овіяному легендами палаці графів Холоневських.

Юрій Осипенко живе у Городищі, в минулому працював редактором газет «Вісник Городищини» та «Нова Доба». Автор сатричних книг «Повитиця», «Українська дуля» та «Любик».

 

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account