Городище в епіцентрі спортивних змагань: визначено «Найспортивніше село Черкащини – 2019»

Городище в епіцентрі спортивних змагань: визначено «Найспортивніше село Черкащини – 2019»

Минулими вихідними на Черкащині проведено низку обласних фінальних змагань.

В епіцентрі спортивного життя стало і м. Городище, де традиційно вже десятки років приймають фінальні змагання «Найспортивніше село Черкащини» на призи Черкаської обласної ради.

Спортсменів і глядачів спортивного свята привітали заступник голови Городищенської районної ради Микола Панчишин, голова Федерації профспілок області Петро Шевченко, голова Черкаської обласної організації Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства «Колос» Володимир Христенков, а також голова постійної комісії обласної ради з питань агропромислового розвитку і земельних відносин, депутат обласної ради Олександр Лупашко, а підтримати в нелегкому суперництві – голови районних рад та сільські голови сіл-учасників фіналу.

Розпочалося спортивне свято з рівняння на Державний прапор і виконання Гімну України.  Потім фіналістам змагань гостинні господарі вручили запашні короваї.

Цього року сільські спортсмени боролися за першість у шести видах спорту: з настільного тенісу і шашок, з армреслінгу і дартсу, міні-футболу та перетягування канату.

Незважаючи на те, де б не велися ігри – в приміщенні чи на відкритому повітрі, – кожний із них збирав значну кількість вболівальників.

Першими у спритності і влучності з метання дротиків змагалися сільські голови. Твердість руки і зіркість очей проявили Кантакузівський сільський голова (Драбівський район) Олександр Крикун, Хлистунівський (Городищенський район) – Наталія Сенкевич і Кочубіївський (Уманський район) – Галина Долгова, які відповідно посіли перше, друге і третє місця.

Вразили і порадували інтелектуали-шашкісти, які продумували кожний хід на шахівниці, не даючи суперникові жодних шансів. Але окремі з них таки знайшли найкращі шляхи до перемоги.

Таким чином серед жінок призерами із шашок стали: Раїса Авраменко з села Хрестителеве Чорнобаївського району (3 місце), Наталія Сенкевич – село Хлистунівка Городищенського району (2 місце) та Інна Плюта – село Кузьмина Гребля Христинівського району (1 місце).

Серед чоловіків перша трійка призерів розмістилася таким чином: 3-є місце – Михайло Кожушний (село Хрестителеве), 2-е місце – Сергій Власенко (село Кантакузівка), 1-е місце – Руслан Баданюк (село Молодецьке Маньківського району).

Неперевершено видовищними були виступи майстрів армреслінгу. Після зважування і визначення вагових категорій (до 70 кг, до 90 кг, а також більше 90 кг), спортсмени схрестилися у міцності рук. Однак тут враховувалися не лише сила і міць, але і спритність та уміння зосередитися та вловити переможну мить. Основне суперництво розгорнулося між представниками Маньківського, Драбівського, Золотоніського, Уманського і Чорнобаївського районів (див. таблицю).

Переможцями стали Ігор Міх (село Молодецьке) вага до 70 кг; Богдан Івахненко (село Кочубіївка) – до 90 кг і Олег Данілов (село Хрестителеве) – більше 90 кг.

Відмінну реакцію виявляли майстри настільного тенісу. До речі, рівень жіночого тенісу в останні роки виріс в рази. Це засвідчила фінальна зустріч між Лілією Полярушенко (село Кочубіївка) і Валерією Шевченко (село Молодецьке), які відповідно стали першою і другою ракеткою змагань. Третє місце у Валентини Фай із Кантакузівки.

Загальновідомо, що у змаганнях з перетягування канату без бійцівського характеру і чоловічих якостей не перемогти. Тому у двобоях брали участь справжні богатирі.

Силачі з села Хрестителеве стали непереборними. А друге місце у спортсменів села Кочубіївка. Третє вибороли чоловіки села Кривоносівка Золотоніського району.

У міні-футболі впевнену гру з перших хвилин кожна у своїй групі демонстрували команди Кочубіївки і Хрестителеве. Саме вони і прикрасили фінальну зустріч. Однак кращу зіграність продемонстрували сільські футболісти з Уманщини, які залишили свої ворота недоторканими, а супернику забили три голи.

Підбивши результати в індивідуальних змаганнях, а потім порахувавши набрані загальнокомандні бали, було встановлено призерів та переможця обласного фіналу.

За підсумками команда с. Кочубіївка Уманського району дещо випередила своїх суперників і відповідно здобула титул «Найспортивніше село Черкащини – 2019» та буде захищати кольори Черкащини у фінальних змаганнях команд сільських та селищних рад «Краще спортивне село України».

Друге місце у минулорічних переможців змагань – сільських спортсменів із с. Хрестителеве Чорнобаївського району

Третя сходинка у команди села Кантакузівка Драбівського району, що ледь випередили команду села Молодецьке Маньківського району.

Переможці та призери індивідуальних змагань нагороджені грамотами, медалями і кубками, а команди в загальнокомандній першості – Кубками, Почесними грамотами обласної ради та відповідно до Положення проведення змагань, отримають грошові винагороди.

Варто зазначити, що кожного року команди демонструють високий спортивний рівень. І це прекрасно! Значить житиме, розвиватиметься спорт у наших українських селах. А ще значить, що сильним, дужим, здоровим буде наш український народ, фактором єднання для якого є СПОРТ!

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account