Городищенські Канари і Мальдіви

Городищенські Канари і Мальдіви

В літню спеку найкращий відпочинок – біля води. Купайся, пірнай, засмагай, спілкуйся з друзями. Коротше – радій життю! Благо, що водних об’єктів у нас чимало. Через Городище протікає річка Вільшанка, у межах міста нараховується 29 ставків. В мікрорайоні колишнього цукрозаводу – 8, на Чубівці – 7, Набоковому – 6, Жуковому – 3, цегельному – 2, на Зарічці, Довжику, Покасевому – по одному. Навкруги міста розкинулися ліси, яри, пагорби, поля. І влітку все таке зелене, гарне, мальовниче. Навіть хто раніше відпочивав в Туреччині або Єгипті, зараз із задоволенням відвідують рідні ставочки під тихими вербами.

Найулюбленіші місця відпочинку городищан – водоймища піщаного та цегельного кар’єрів, ставок Гарячка. На піщаному купатися офіційно заборонено, бо поряд качають воду для міського водогону. Проте людей щодня близько сотні – підтягуються з центру та мікрорайону залізничного вокзалу. Облюбували зручний берег з боку міста та від холодокомбінату. Популярні й інші місця.

Днями міський голова Володимир Мирошник та депутат обласної ради Олександр Лупашко здійснили рейд водними об’єктами міста. Підсумували, що вже зроблено, визначилися, що треба здійснити для забезпечення цивілізованого відпочинку громадян – дорослих і дітей. Так на Гарячці (біля старої лазні) великий обсяг робіт здійснив Петро Нечитайло з друзями. Вони поставили гарні лавочки і столики, роздягалки. Насипали зручний пляж – пісок завіз Олександр Лупашко. Працівники бригади благоустрою викосили траву, повивозили сміття, поставили ящики дя сміття. Прикріпили табличку зі зверненням до відпочиваючих: «Якщо ти не свиня – прибери своє сміття!»

Облаштування пляжу на Цегельному

Група ініціативних і працьовитих чоловіків облаштували хороший пляж на цегельному кар’єрі. Тут і козирки від сонця, і волейбольний майданчик. Вода чиста! Людей щодня багато. Чим сильніша спека – тим більше народу. Приїздять машинами, приходять пішки. Багато тих, хто згадує як колись з друзями чи однокласниками пропадали тут цілими днями, прихопивши сало і хліб, дешеве вино, колоду карт і гітару. Золоті часи молодості! Якщо про пляж і надалі так добре дбатимуть, як сьогодні, він стане найпопулярнішим місцем відпочинку в місті.

Сюди і на ставок у Чубівці Олександр Лупашко завіз по шість КРАЗів піску, дав техніку, щоб розрівняти пляж. Ставком на Чубівці нині опікуються Віталій Орел і Павло Білявський. Облаштовуючи місце відпочинку, вони поставили альтанку, гойдалку, пісочницю для дітей, забезпечують порядок. Прекрасне місце для сімейного відпочинку.

Коли працював цукрозавод, сюди зливали відпрацьовану воду. Ставок не замерзав навіть зимою, тому його назвали Гарячка

Це добре, коли небайдужі люди здійснюють такі потрібні справи. Подібні ініціативи треба заохочувати і розвивати. Приємно, що люди, які вже досягли результатів, охоче допомагають початківцям. Потрібно тільки, щоб і відпочиваючі шанували їхню працю, хоча б не залишали після себе сміття. Це ж все для людей, для громади. Спека постійно б’є температурні рекорди, тож відпочинок біля води набуватиме ще більшої актуальності.

Також важливо дотримуватися правил поведінки на воді. Не лізти до ставка напідпитку, не запливати на глибину, не залишати дітей без нагляду… Рятувальники проводять профілактичні рейди, роздають листівки, роблять оголошення через гучномовець. Щоб літо приносило тільки радість.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account