Грибні місця Городищини

Грибні місця Городищини

Щедрі на гриби ліси Городищини. На фото гриби, знайдені у місцевому лісі. Діаметр шапки – близько 40 см. Ніжка – тверда, як поліно, щоб утримати такого велетня. Звісно, це вже гриб-переросток, у страву такий не піде. А ось для фіксації грибного рекорду – в самий раз!

Зараз у лісі, якщо погода сприяє, то можна назбирати силу-силенну гарнесеньких грибочків. Отож як тільки розпочинається сезон, фанати тихого полювання нескінченими потоками, забувши про усе на світі, прямують до лісу. Класичний образ грибника з кошиком практично відсутній. Тут по гриби ідуть з мішками! Щоб обігнати «конкурентів» із дому намагаються вирватися якомога раніше. Дістаються, хто чим зможе: пішки, машинами, мотоциклами, тракторами, велосипедами…

Найулюбленіші гриби городищан: підвишні, маслюки, опеньки (в залежності від пори року). Їх знають усі на відмінно. Тільки такі і збирають. Гриби малознайомі чи підозрілі принципово обминають. Тому останнє отруєння було дуже давно, смертельних випадків узагалі не траплялося, – авторитетно повідомили у санепідемстанції.

Досвідчені грибники чимчикують до лісу не тільки за збором харчового натурпродукту. Для них ліс, це своєрідна поезія та філософія. Початківцям вони розкажуть, що гриби однаково добре ростуть, як вдень, так і вночі. Покажуть місця де ночують косулі, або багнюку, що не висихає і в найсильнішу спеку, де облюбували бовтатися дикі вепри (он і відбитки їхніх ратиць видніються). Повідають про такі лісові місцини, куди ліпше не потикатися – обов’язково заблукаєш! Хоча зовні ліс там нічим особливим не прикметний, проте людина втрачає орієнтацію.

В грибний сезон серед городищенських господинь на перше місце виходять розмови про рецепти приготування та консервування. Отож гриби наполегливо смажать, варять, парять, тушкують, сушать, солять, маринують… Деякі хваляться, що законсервували по пів сотні баночок! Мовляв, це смачно, корисно, поживно, а як згадати, що за калорійністю дармові гриби прирівнюються до дорогого м’яса, цінність їх зростає неймовірно.

Крім прекрасного продукту харчування, гриби це ще й бізнес! Вийшовши з лісу дехто відразу стає торгувати ними понад автотрасою. Інші несуть на базар. Нині кілограм маслюків 25 грн, почищений – 40 грн.

Схожі публікації

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account