Ірина Ванникова: “Літо – найкраща пора для добрих справ”

Ірина Ванникова: “Літо – найкраща пора для добрих справ”

Літо – найкраща пора для добрих справ

Початок другого місяця літа став дуже продуктивним на добрі справи, якими займається соціально відповідальний ПАТ «Миронівський хлібопродукт». У наш час важливу роль відіграє можливість втілення у громадах соціальних проектів та просто допомога тим, хто цього потребує.

Чи може бути щось краще від дитячих посмішок та блиску в оченятах, які очікують свято? Завдяки підтримці БФ «Урожай – громаді» в селищі Степанецьке працівники СКП «Благоустрій» встановлюють обладнання для дитячого майданчика між будинком культури та магазином. Тож дітлахи та батьки матимуть ще одне місце для веселих ігор.

Виховання покоління патріотів у наш час відіграє велику роль, а тому підтримка військово-патріотичного центру-музею «Шампань» благодійним фондом «Урожай – громаді» є дуже важливим кроком. Нещодавно музей переїхав із хутора Шампань до села Козацьке Звенигородського району й тепер має назву «Національний». У ньому є рідкісна бойова військова техніка: БТР, різні вантажівки, всюдиходи, мотоцикли та ракетовози. Також тут представлено різноманітну зброю та військову форму різних часів. Цей центр-музей є гордістю його творців та надзвичайно цікавим місцем для всіх відвідувачів, які цікавляться військовою тематикою. Тож благодійний фонд від МХП виділив на підтримку військово-патріотичного музею 30 тисяч гривень.

На початку липня чимало населених пунктів Черкаської області святкували свої дні села. Одним із них була мальовнича Мар’янівка, яку відвідала керівник соціальних проектів МХП Ірина Ванникова.

Це село заснували ще на початку XVIII століття. Воно має давню і насичену історію. У сільському будинку культури на свято зібралася вся громада, адже таку подію не можна пропустити. Чудовий концерт та безліч вітань, які лунали зі сцени, подарували присутнім позитивні емоції та незабутні враження. Ірина Ванникова, вітаючи мар’янівців, побажала розквіту їхньому селу та миру, адже він найбільше нині потрібен.

«Я приїхала на свято до вас із подарунком – сертифікатом на придбання проектора та екрана в сільський будинок культури. Культура – це той напрямок, який повинен розвиватися в усіх куточках нашої країни, незважаючи ні на що, адже саме вона дозволяє зберігати та плекати традиції, набуті століттями», – зазначила керівник соціальних проектів МХП Ірина Ванникова.

І звичайно, не можна оминути увагою і талановиту молодь. Команда хлопців «Instagramm» з Вотилівки посіла почесне ІІ місце в конкурсі «Наукова Ліга». За свої здобутки вони отримали в подарунок від благодійного фонду триденну поїздку до Львова. Для всіх учасників відвідини славетного міста Лева були першими в житті, тому позитивних вражень чимало.

Другий місяць літа лише розпочався, тож попереду ще чимало проектів від соціально відповідального МХП та радісних і щасливих посмішок від тих, кому допомогли у його потребі. Літо – найкраща пора для добрих справ, тож треба поспішати їх робити!

 

Найгірше для старості – це не слабкість тіла, а душевна байдужість

Ми часто не задумуємося, що чекає на нас у старості. А тенденції не лише в Україні, а й в усьому світі свідчать, що населення старіє, кількість літніх людей зростає.

Увага влади й бізнесу здебільшого прикута до вирішення проблем дітей, молоді, осіб працездатного віку. А стареньким такої уваги не дістається. Хіба що у День людей похилого віку та різні свята ми згадуємо про тих, хто збудував для нас цей світ, хто створив для нас добробут навколо, боронив нашу землю від ворогів. У сучасному світі літні люди більше надають уваги молоді, ніж навпаки.

Та все ж не варто забувати, що суспільство має забезпечити гідну старість своїм громадянам, тоді це суспільство визнають цивілізованим. І починати кожен повинен із себе. А що я зробив для наших стареньких земляків? Чим я допоміг людям, які на схилі літ опинилися один на один зі своїми проблемами?

У нашій країні більшість осіб похилого віку отримує невеликі пенсії. Це викликано низькими заробітками, коли працювали молодими. Тож тепер ці люди вимушені зустрічати старість у режимі жорсткої економії. Потрібні ліки, паливо на зиму, а про якісні продукти для багатьох із наших пенсіонерів і говорити не доводиться.

Упоратися з проблемами й самотністю літнім людям допомагають відділення соціального обслуговування громадян похилого віку та інвалідів, управління соціального захисту та інші державні інституції. У цих організаціях здебільшого працюють не лише хороші фахівці, а й люди з добрим серцем, чуйні й терплячі до чужої біди.

Велику підтримку стареньким надають і представники бізнесу. Наш регіон аграрний, тому здебільшого меценатами є керівники сільськогосподарських підприємств. Вони надають матеріальну допомогу ветеранам виробництва, допомагають у лікуванні, а також не забувають своїх орендодавців.

Наприклад, ПАТ «Миронівський хлібопродукт» має в Черкаській області багато соціальних проектів, завдяки яким життя людей покращується в усіх сферах. Благодійний фонд «Урожай – громаді» організовує в сільській місцевості оглядові дні, коли є можливість обстежитися у фахівців без потреби виїзду до міст. А нещодавно керівник соціальних проектів МХП Ірина Ванникова, завітавши на свято у село В’язівок Городищенського району, на прохання передала сільському голові сертифікат на придбання генератора для місцевої лікарні та будинку для людей поважного віку.

І таких прикладів щодо допомоги знаного в регіоні холдингу є безліч. МХП розуміє, що лише об’єднавши разом зусилля влади, громади та соціально відповідального бізнесу, життя в різних куточках області можна дійсно суттєво покращити.

Замінити родину, дітей, онуків, які порозліталися світами, літній людині не можна. А от довести своїми справами, що ці особи не самотні, потрібні суспільству, ми можемо. Тож давайте творити добро задля людей, які збудували для нас державу. І не забувайте, що життя – це бумеранг. Як ми сьогодні будемо ставитися до старості, так і зустрінемо свою. Добротою і розумінням, чуйністю і допомогою варто жити кожен день. Жити не лише заради наших дітей, а й заради наших батьків, бабусь і дідусів. Слова Андре Моруа «Найгірша біда у старості – не слабкість тіла, а душевна байдужість» – найкраще підтвердження того, чого потребують наші старенькі.

 

Екологічну свідомість потрібно виховувати з дитячого віку!

Навесні в Городищенському районі проходили суботники благоустрою. Школярі, студенти, колективи підприємств та організацій, сільські громади толокою виходили боротися зі смітниками. Добросовісно прибрали навіть у лісосмугах, на узбіччях доріг та берегах водоймищ. Навели просто бездоганний порядок. Серце раділо, що все у нас так цивілізовано, майже по-європейськи. Але минуло зовсім небагато часу – і на місцях пікніків знову утворилися смітники.

– Ще у квітні ми з міськими активістами та школярами-ліцеїстами прибирали територію Пісочного кар’єру, – розповідає учасник акції Олег Білоус. – А сьогодні знову бачимо ганебні сліди посиденьок на природі. Валяються порожні скляні та пластикові пляшки, одноразовий посуд, поліетиленові пакети… Часом трапляються батарейки й лампи, які ми просто зобов’язані відправляти на переробку! Невже так важко було все зібрати й донести до сміттєвого ящика за якихось 150 метрів? Просто не віриться, що в такому смітті звикли відпочивати деякі городищани. Я закликаю своїх друзів найближчим часом організувати акцію прибирання вже за участю самих відпочивальників. А то виходить, що на суботниках ті, хто ніколи не смітять, працюють замість тих, хто ніколи не прибирає. Гадаю, щоб змінити ситуацію, потрібно починати з дитсадків і шкіл. Потрібно всіх без винятку привчити не кидати собі під ноги обгортки від цукерок та морозива, прибирати сміття. Можливо, це змінить і ставлення їхніх батьків до екології.

Порушення екологічного законодавства варто розцінювати, як замах на життя і здоров’я людини. Адже стихійні сміттєзвалища стають збудниками інфекційних хвороб, забруднюють ґрунт, воду, повітря… Якщо пустити все на самоплин, то перейдемо межу екологічної катастрофи! Невже нам мало Чорнобиля, щоб створювати проблеми ще й власними руками?

На своїй сторінці в мережі Facebook керівник соціальних проектів МХП Ірина Ванникова зазначила, що культура екології – це одна із складових сучасного суспільства, яку потрібно виховувати в дітей ще із пелюшок, аби в дорослому житті вони були свідомими членами суспільства.

«Усе частіше молодь долучається до різноманітних рухів за здоровий спосіб життя, і лише не так давно почали виникати рухи за збереження чистоти довкілля. Приємно чути, що люди різного віку в Городищі почали активно підтримувати чистоту в місцях відпочинку. Ми повинні бути відповідальними за майбутнє своє та своїх дітей. А для того, аби воно було чистим та екологічно привабливим, працювати над його поліпшенням необхідно вже зараз», – написала Ірина Ванникова

Ми мусимо бути вдячними долі, що живемо серед дійсно мальовничої природи, маємо комфортні умови для відпочинку. Єдине, що від нас вимагається – зберегти цю красу для дітей і внуків! Щоб і вони могли купатися у річці, ловити рибу, збирати в лісі гриби, ягоди та лікарські рослини. Тут, як мовиться, усе в наших руках. Добре, що серед активної молоді тема збереження довкілля стає все більш актуальною. Наприклад, щороку все більше молодих людей стають учасниками екологічних десантів.

 

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account