Ірина Ванникова: Підтримувати культуру наш святий обов’язок

Ірина Ванникова: Підтримувати культуру наш святий обов’язок

Ірина Ванникова: Підтримувати культуру наш святий обов’язок

Коли на засіданні палати лордів у Великобританії озвучили пропозиції, щоб на час війни відмінити всі витрати на культуру, мотивуючи, що зараз не до неї, Черчиль відповів: «А заради чого ми тоді воюємо? Для чого нам перемога, якщо не буде культури?»

І дійсно, важко не погодитися з думкою великого політика, який був переконаний, що без культури не може існувати й розвиватися жодна нація. Україна цю догму зрозуміла вже давно, а тому чимало зусиль спрямовує саме на підтримку та пошук митців, які плекають, розвивають, возвеличують та пропагують національну культуру.

Саме для таких творчих особистостей 12 травня в місті Корсуні-Шевченківському організували свято «Мистецьке Надросся», на якому одним із почесних гостей була керівник соціальних проектів МХП Ірина Ванникова.

Під час проведення святкових заходів Ірина Ванникова нагородила народні колективи «Горицвіт», «Купава», «Голубка» та театр малих форм естради сертифікатом для придбання елементів сценічного вбрання.

Коментуючи цю подію на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook, керівник соціальних проектів ПАТ «Миронівський хлібопродукт» зазначила, культура – це код нашої нації, без якого не буде й самої України.

«Підтримувати її (культуру – прим. ред.) – наш святий обов’язок, особливо в час війни на Сході. Культура – наша зброя, яка має не менше значення ніж кулемети з автоматами, вона так само б’є ворога в ціль», – написала Ірина Ванникова.

На святі, окрім місцевих митців та гостей, були присутні матері воїнів-корсунчан, які загинули в зоні бойових дій на Сході. Даруючи їм квіти, керівник соціальних проектів МХП подякувала за материнську віру й любов.

Культура – це дійсно, наче код ДНК, вбудований у суспільство. І для того, аби не згубити самоідентифікації, українці повинні її плекати та підтримувати в будь-який спосіб. Це соціальна відповідальність як великого бізнесу, так і кожного з нас. Зберегти, примножити та передати культурне надбання майбутнім поколінням – ось наша мета та запорука збереження етнічних традицій, які ми не маємо права розгубити у вирі сучасного життя.

 

Україна – країна великих можливостей

Напевно, проблемами в житлово-комунальному господарстві в нашій державі вже нікого не здивуєш. Однак вражає, подекуди, халатне ставлення відповідальних за фонд ЖКГ структур та байдужість людей.

Можна зрозуміти випадки, коли жителі багатоповерхівок обурюються неякісному наданню послуг, за які вони в комунальні підприємства чимало платять. Однак не можна зрозуміти психології, при якій люди не бажають узяти на себе відповідальність за власне житло.

Не перший рік в Україні з’являються різні ініціативи зі створення ОСББ, однак охочих скористатися цим та згуртовано вирішувати проблеми житлового фонду виявилося небагато. Хтось не бажає створювати ОСББ через фінанси, які на початку доведеться витратити для приведення житла в належний стан, хтось елементарно лінується щось змінювати, а є і ті, хто вперто переконаний за радянською психологією, що все це повинна безапеляційно робити держава. Що вона має забезпечити якість покрівлі, чистоту під’їздів і т. д.

Нам нарешті варто зрозуміти, що відповідальність за власний добробут лежить лише на нас самих, а не на комусь іншому. Створення ОСББ, об’єднаних територіальних громад – це шанс для українців змінити все на краще. Ви скажете, а як же бути з високими цінами на газ чи вугілля? Дуже просто! Або нарешті розпочати використовувати власні ресурси, або спрямувати всі зусилля на розвиток альтернативної енергетики.

Недаремно ж почав діяти закон про сортування сміття! Його вторинне використання, а також переробка відходів – це ще одне джерело енергії! А хто забороняє створеним ОТГ чи ОСББ скористатися сонячною енергією і не лише використовувати її для власних потреб, а ще й продавати іншим? Уже є чимало прикладів в Україні, коли багатоповерхівки, які створили ОСББ, отримують електрику за допомогою сонячних батарей, або вулиць у створених ОТГ, які освітлені з їх допомогою. Виходить, що є можливості, але немає сміливості чи бажання!

Коментуючи цю тему, керівник соціальних проектів МХП Ірина Ванникова зазначила, що великий соціально відповідальний бізнес уже давно почав переорієнтовувати свої потужності на альтернативну енергетику. І якщо наша країна прагне таки вийти з-під енергетичної залежності, то варто у всіх сферах сконцентруватися саме на можливості отримання енергії з таких джерел, як сонце, вітер та вода. Особливо на цей напрямок роботи варто звернути увагу створеним об’єднаним територіальним громадам. Для них це шанс униктути нестабільності коливань на ринку газу та електроенергії.

«Україна – це дійсно країна великих можливостей, якими, поки що, не всі почали користуватися повною мірою», – зазначила Ірина Валеріївна.

І дійсно, у держави є багато ресурсів, і лише від нас залежить, будуть вони працювати на благо людей чи лишатимуться поза увагою як альтернатива.

 

Ірина Ванникова: Дбайливе ставлення до природи варто виховувати ще з дитинства, як і норми гігієни

Так керівник соціальних проектів МХП Ірина Ванникова на своїй сторінці у Facebook прокоментувала нещодавній брейн-ринг «Екологічними стежинами», який відбувся в дитячому садочку «Джерельце» міста Городище.

Питання екології надзвичайно актуальне для суспільства, а тому подібні заходити мають відбуватися в дошкільних та шкільних навчальних закладах постійно, ще з дитинства формуючи любов до природи та всього живого. Під час змагання діти брали участь у багатьох цікавих конкурсах на природничу тематику, зокрема «Бліц-турнір», вікторина «Все про тварин», ігри «Дізнайся за оголошенням» та «Добре–погано», завдання «Пори року» та «Що буде, якщо…», конкурс капітанів «Домашній улюбленець», рухлива гра «Птахи, риби, звірі». У підсумку журі визначило переможців та нагородило їх почесними грамотами. Не обійшлося під час брейн-рингу й без музичних подарунків від вихованців ДНЗ. Діти виконали таночки «Дівчина-весна» та «Танок із парасольками», вправи на степ-платформах під пісню «Дитинство золоте».

«Екологічне виховання повинне розпочинатися ще в ранньому дитинстві. Адже патріотизм починається з поваги до земляків, із шанобливого ставлення до природи рідного краю. Порядна людина ніколи не викине обгортку з морозива під ноги, не понесе сміття до лісу чи річки. Дбайливе ставлення до навколишнього світу ми наполегливо виховуємо в наших хлопчиків і дівчаток. Маємо хороші традиції та педагогічні напрацювання», – розповідає завідувач ДНЗ «Джерельце» Любов Білан.

«Дбайливе ставлення до природи варто виховувати ще з дитинства, як і норми гігієни», – прокоментувала подію у ДНЗ «Джерельце» керівник соціальних проектів МХП Ірина Ванникова та зазначила, що у формі гри діти легко засвоюють основні соціальні еко-правила, які, зрештою, і визначають нашу цивілізованість у подальшому дорослому житті. Якщо еко-правила вивчить ціле покоління, то в майбутньому ми отримаємо надзвичайно важливі для екології країни проекти.

Володимир ЧОС

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account