Ірина Ванникова привітала переможницю Міжнародного конкурсу з української мови

Ірина Ванникова привітала переможницю Міжнародного конкурсу з української мови

Ірина Ванникова привітала переможницю Міжнародного конкурсу з української мови

Про це у своєму першому номері від 25 травня написало видання «Урожай Надросся».

Комунальний вищий навчальний заклад «Корсунь-Шевченківський педагогічний коледж імені Тараса Григоровича Шевченка Черкаської обласної ради» провів випускний для своїх студентів. Цей навчальний заклад із майже сторічною історією закінчило чимало видатних особистостей Черкащини, які стали кандидатами наук.

За досягнення в навчанні та суспільному житті коледжу під час урочистостей багатьох випускників нагородили грамотами та подяками. Особливу увагу приділили студентці другого курсу Ользі Стрикало. Дівчина посіла перше місце у фінальному етапі ХVІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

Ольга народилася в селі Онопріївка Тальнівського району. У 2016 році вступила до Корсунь-Шевченківського педколеджу імені Тараса Григоровича Шевченка, де проявила здібності не лише в українській мові, але й в літературі та інших дисциплінах.

Аби особисто привітати переможницю, на свято завітали депутат Черкарської облради Валентин Галушко та керівник соціальних проектів МХП Ірина Ванникова, яка взяла участь у святковій ході разом із випускниками, а потім вручила Ользі Стрикало подарунковий сертифікат. «Олю, я хочу привітати тебе з перемогою, нехай вона буде не останньою у твоєму житті, а лише початком, мотивацією. Будь розумною і щасливою», – зазначила Ванникова.

Сама переможниця в коментарі газеті «Урожай Надросся» зазначила, що з дитинства дуже любила читати. Перша вчителька привила дівчині любов до української мови, яка нині тільки зростає. Щодо конкурсу, то зізналася, що було нелегко. «Потрібно було виділяти години, аби підготуватися до конкурсу, адже були й інші предмети в коледжі. Та це було в радість, і я насолоджувалася, коли цим займалася. Мій педагог дуже допомагала, вона доклала максимум зусиль до цього», – розповіла Ольга.

Студентка також зазначила, що отримує підвищену стипендію – 1 тисячу 400 гривень. На нагородженні за перше місце в конкурсі, яке відбулося в Києві, Ольга Стрикало отримала 1 тисячу 700 гривень президентської стипендії. «Неочікувано, що МХП вирішив мене привітати, але це дуже приємно. Радію, що вони проявили до мене таку увагу, за яку я дуже вдячна», – сказала студентка.

Також Ольга розповіла, що після закінчення навчання планує працювати винятково в Україні. Тож бажаємо дівчині успіхів та нових звершень на такій важливій для нашої нації ниві, як українська філологія.

А напередодні випускного в педагогічному коледжі керівник соціальних проектів МХП Ірина Ванникова завітала до села Зелена Діброва, що в Городищенському районі. У свято Миколая Чудотворця вона привітала всіх жителів та побажала їм здоров’я та благополуччя, аби голуб миру нарешті пролетів над Україною, і наші захисники повернулися додому живими. Звичайно ж, свято не може обійтися без подарунків. Тому Ірина Ванникова передала сучасний небулайзер для сільського ФАПу, адже здоров’я – це те, про що потрібно дбати перш за все.

Ірина Ванникова передала для ФАПу с. Зелена Діброва сучасний небулайзер

 

Поет Олексій Тичко – лауреат премії імені Пантелеймона Куліша

Городищанина Олексія Тичка визнали лауреатом міжнародної премії імені Пантелеймона Куліша! Високої відзнаки він удостоєний за поетичну збірку «Ілюзії ранньої осені», а також за популяризацію української пісні та відеопоезії на YouTube.

Не так давно Олексію вручили диплом і нагрудний знак лауреата. Нагородження проводили в селі Куцівка Смілянського району, де відбувалося щорічне свято з нагоди 123-річчя від дня народження письменника Тодося Осьмачки.

Премію заснували ГО «Оберіг-Чернігів» та Волинське товариство «Світязь» за сприяння Національної спілки письменників України, співзасновник – Міжнародна літературно-мистецька академія України.

Олексій Тичко раніше працював у райтелекомі, нині – технік-електрик у районній лікарні. Вірші почав писати у зрілому віці, коли вже набув життєвого досвіду. Є автором трьох збірок поезій «Міжсезоння», «Нерозгадані сни», «Ілюзії ранньої осені», а також співавтором п’ятнадцяти колективних видань. На його вірші написано тридцять пісень, зокрема «Пісня про Городище». Також він автор багатьох поетичних відеокліпів.

Керівник соціальних проектів МХП Ірина Ванникова на своїй сторінці у Facebook зазначила, що такі таланти, як Олексій Тичко, – справжні самородки.

«Вони знаходять час серед буденності займатися творчістю. Поети з народу є справжніми літописцями, які, як і історики, у своїй поезії описують реалії суспільства, його біль, проблеми та радість. Такі таланти треба плекати та підтримувати, адже вони лишають відгомін сучасності не лише в поетичних рядках, а й у серцях людей», – написала Ванникова.

Городище багате літературними талантами. Їхні творчі доробки друкують у пресі та колективних збірках. Чимало місцевих авторів видали власні книги. А першим до Національної спілки письменників України 10 травня 2016 року був прийнятий поет і кліпмейкер Олексій Тичко.

 

Діти, діти, де б вас подіти?

 – саме таке питання задають чимало батьків напередодні літньої пори. Для когось літо – пора відпусток, канікул і відпочинку, а для інших – головний біль. Справа в тому, що більшу частину садочків улітку закривають, а отже, батькам, які в цю пору працюють, доводиться шукати альтернативу дошкільним навчальним закладам.

Із одного боку закриття ДНЗ має можливість зробити ремонтні роботи, а також зекономити чималі бюджетні кошти на персоналі, відправивши їх у відпустки. Більшість керівників дитсадочків вважають, що утримувати робочий персонал та оплачувати енергоносії впродовж усього літа нераціонально й економічно необґрунтовано.

Однак така позиція зовсім не до вподоби батькам, які лишаються наодинці з питанням прилаштування дітей у цей період. Погодьтеся, не в усіх є можливість залишити чад на бабусь із дідусями або винайняти няню на літо.

Непоганим вирішенням проблеми могло б бути неповне закриття ДНЗ. Тобто, враховуючи потреби батьків, лишити працюючими кілька груп. Однак мало керівників дошкільних навчальних закладів на це погоджуються, як і на те, аби залишати хоча б один працюючий черговий садок.

До прикладу, виконком Шполянської міської ради Шполянської ОТГ ухвалив рішення, на яке чекали всі матусі дошкільнят райцентру. Цього літа чотири дитячі садки Шполи працюватимуть протягом усього літа. Із 1 по 31 червня дошкільнят прийматимуть дитсадки «Зірочка» й «Сонечко», протягом липня працюватиме «Калинка» і в останній місяць літа всі охочі дошкільнята відвідуватимуть «Ялинку».

На думку керівника соціальних проектів МХП Ірини Ванникової, це приклад того, як влада чує свою громаду. «Літній час – це не лише період відпусток та відпочинку. Для багатьох це такий же активний робочий період, як і в інші пори року. Тому дуже важливо, аби батьки були впевнені, що вони не постануть перед питанням, де подіти дитину, якщо дитсадок закриється. Діти – це не лише відповідальність батьків, а й соціальна відповідальність влади. Саме тому дуже важливо, аби діалог влада–громада відбувався постійно. Та ще важливіше, аби його наслідки були позитивними», – написала Ірина Ванникова на своїй сторінці у Facebook.

Якщо для керівництва дитсадків та місцевих відділів освіти такі вимушені канікули –значна економія, то для батьків – проблема. Тому не варто ігнорувати їхню думку. Необхідно знаходити компроміс, при якому всі сторони отримають бажаний результат.

 

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account