Ірина Ванникова привітала ветеранів із Днем пам’яті та примирення

Ірина Ванникова привітала ветеранів із Днем пам’яті та примирення

8 та 9 травня в Україні вшановують ветеранів, завдяки яким світ отримав перемогу над нацизмом. І скільки б не минуло років, ми будемо пам’ятати імена тих, хто віддав власне життя за рідну країну. Однак керівник соціальних проектів МХП Ірина Ванникова переконана, що ще більше ми повинні пам’ятати і дбати про тих, хто є живим прикладом мужності та незламності в тій війні.

«Миронівський хлібопродукт» завжди допомагав і допомагає ветеранам, але, зазвичай, про це не прийнято говорити. Однак у День пам’яті та примирення керівник соціальних проектів МХП відвідала ветеранів Черкащини з подарунками, аби віддати їм шану. Ірина Ванникова вітала, а також цікавилась їхніми турботами та потребами. Вона переконана, що шану та піклування про ветеранів люди повинні проявляти завжди, а не лише один раз на рік, адже кілька поколінь своїм життям завдячують саме їм.

У своєму вітанні ветеранам керівник соціальних проектів МХП Ірина Ванникова написала:

«День перемоги.

Ви наближали його, як могли. Цей день навіки носитиме присмак пилу польових доріг, гіркоти втрати побратимів і надзвичайної звитяги, яку проявили Ви, дорогі мої ветерани.

Ви билися за кожен клаптик рідної землі, ділились останнім шматком хліба з браттями по зброї і несли на своїх плечах важкий тягар післявоєнної розрухи.

Саме завдяки Вашим зусиллям мільйони українців побачили мирне небо і змогли збагнути, що таке свобода.

На Ваших звитягах ми виховували наших дітей і ставили Вас у приклад.

Низький уклін Вам, дорогі мої ветерани. Ваш подвиг навіки в наших серцях».

Піклування про ветеранів – це соціальна відповідальність влади, бізнесу й кожної людини окремо. Колись ці люди врятували світ, а тепер наш обов’язок зробити їхнє життя безтурботним, адже вони на це заслуговують!

 

ЗАВДЯКИ ІНІЦІАТИВІ ІРИНИ ВАННИКОВОЇ В ЄРКІВСЬКІЙ ГРОМАДІ ВИСАДИЛИ СКВЕР

Нещодавно ми розповідали про те, як керівник соціальних проектів МХП Ірина Ванникова разом із директором ТОВ «Катеринопільський елеватор» Артуром Футимою поспілкувалися з Єрківською громадою.

Після тієї зустрічі вирішили розбити сквер, посадити дерева та облаштувати територію для відпочинку. Тож із цим Артур Футима та Ірина Ванникова завітали до голови Єрківської громади Леоніда Олексійовича. Тоді й домовилися про по-дальший обсяг роботи.

«Приємно, коли громада із запалом береться до благоустрою свого населеного пункту. Це свідчить про розуміння того, що саме ми, а не хтось інший, відповіда-ємо за зміни на краще.Єрківська громада – чудовий приклад небайдужості та усвідомлення своїх можливостей. І я вірю, що в них дійсно все вийде. Лише згуртованість робить нас сильними та здатними до великих. Ні! Я б навіть сказала грандіозних звершень», – написала на своїй сторінці у Facebook керівник соціальних проектів МХП Ірина Ванникова.

Після попередньої зустрічі минуло небагато часу, як єрківці взялися висаджувати саджанці дерев. Звичайно, цьому передувало чимало роботи. Коли відпо-відальні підприємства, такі, як ТОВ «Катеринопільський елеватор», та громада разом беруться за втілення соціально важливого проекту, то він обов’язково в підсумку буде успішним.

Для підготовки площі під сквер довелося докласти чимало зусиль, аби очистити та вирівняти поверхню майбутнього місця відпочинку. Для цього була задіяна не лише людська фізична праця, а й техніка. І ось жителі громади 3 травня вже дружно висаджували саджанці для майбутнього скверу, які були придбані за кошти ТОВ «Катеринопільський елеватор» та Єрківської селищної ради.

Спільна праця, спрямована на добробут громади, не може бути марною. А сила цієї ОТГ– у єдності її жителів. Коли влада і громада працюють в унісон, то будь-який проект їм під силу. Особливо, якщо соціально відповідальний бізнес підтримує та допомагає втілювати подібні ініціативи в життя.

 

ОСВІТА В ОТГ: ПРОБЛЕМИ ТА МОЖЛИВОСТІ

Освіта в житті людини, яка хоче чогось досягнути, має бути чи не менш важливою за здоров’я. Тому її доступність та якість –  визначальні речі.

Під час децентралізації утворені громади отримали надзвичайний шанс органі-зувати освіту таким чином, аби вона була ефективною. Раніше в роботі за моделлю спускання вказівок по «вертикалі влади» це було неможливо, та й усі фінансові питання вирішували не на місцях, а через районні та обласні органи управління освіти. Однак тепер громада сама може приймає рішення щодо життєдіяльності освіти.

Звичайно, що спочатку не все відбувається легко та без проблем. Не секрет, що в Україні з дорогами, особливо в сільській місцевості, усе дуже непросто. А від їх наявності та якості залежить те, де саме облаштовувати опорну школу у громадах, аби всі учні мали доступ до якісної освіти.

Громаді також доведеться вирішувати питання автобусів для довозу учнів та педагогів. Однак тут є можливість брати участь у грантах від Міністерства освіти і науки України. За кращий проект із розбудови шкільної системи у своїй громаді ОТГ може отримати від трьох до п’яти мільйонів гривень на одну школу. Ці кошти можна буде витратити на шкільні автобуси, енергозбережувальні технології та багато іншого, що дійсно зробить опорну школу новітнім освітнім закладом.

Громадам дали шанс ставати само-стійними, але існувати абияк вони не можуть. Кожна ОТГ повинна створити стратегію місцевого розвитку, відповідно до якої буде жити. Але й тут головам ОТГ дають можливість користуватися допомогою та досвідом інших європейських країн. Для прикладу, із формуванням стратегії допомагає швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації України» чи «U-LEAD з Європою». Насправді, подібних програм є чимало. Вони допомагають громадам не лише готовими прикладами стратегій, а й із навчанням персоналу, який у подальшому кваліфіковано обслуговуватиме жителів ОТГ.

На думку керівника соціальних проектів МХП Ірини Ванникової, основна проб-лема, яка гальмує розвиток громад, – страх перед відповідальністю та багаторічний досвід, коли люди жили очікуванням, що має прийти абстрактний «дехто» і все зробити замість них.

«Часи, коли замість людини всі рішення приймала держава, минули. Українці повинні, нарешті, усвідомити, що лише вони відповідальні за власний добробут. За те, наскільки буде успішною їхня громада та якісними і доступними медицина й освіта. Держава надала створеним ОТГ інструментарій, а також створила всі умови для навчання та обміну досвідом. Питання лише в тому, хто і як користується наданими можливостями.

Тому, якщо до питання створення опорних шкіл підходити з раціональної точки зору, то жодна дитина не залишиться поза можливістю здобути освіту. Громади нині мають багато можливостей, і, якщо страх чи орієнтування на стару модель устрою не завадять ними скористатися, то на ОТГ, безперечно, чекає розвиток», – зазначила керівник соціальних проектів МХП Ірина Ванникова.

 

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account