Керівник соціальних проектів МХП Ірина Ванникова відвідала Городищину

Керівник соціальних проектів МХП Ірина Ванникова відвідала Городищину

Керівник соціальних проектів МХП Ірина Ванникова відвідала Городищину

У суботу, 19 травня, у місті Городищі вже традиційно відбувся щорічний обласний мистецький фестиваль «Садок вишневий коло хати…» Почесним гостем заходу була керівник соціальних проектів МХП Ірина Ванникова. Раніше ми вже повідомляли про те, що за перші кроки села Вербівки на шляху до децентралізації Ірина Валеріївна обіцяла для дитячого садочка протипожежні засоби. На фестивалі, зустрівшись із сільським головою Бондарем Василем Івановичем, вона виконала свою обіцянку.

«Культура – це наша зброя в боротьбі з ворогом. Хочу побажати всім нам миру, аби, нарешті, закінчилася війна на Сході і всі наші хлопці повернулися живими додому», – зазначила Ірина Ванникова.

Фестиваль розпочався біля пам’ятника відомому у всьому світі композитору, співаку та драматичному актору Семену Степановичу Гулаку-Артемовському. Після вітального слова керівництва та покладання квітів до пам’ятника учасники заходу святковою ходою вирушили до міського саду, де на літньому танцмайданчику колективи аматорського мистецтва вітали гостей Городища.

Після виступу першого заступника голови Городищенської районної державної адміністрації Василя Скринника до вітального слова запросили керівника соціальних проектів МХП Ірину Ванникову. Вона подякувала організаторам фестивалю за збереження українських традицій.

Згодом керівник соціальних проектів МХП вручила оргтехніку представникові районного Палацу культури. Як написала Ірина Валеріївна на своїй сторінці у Facebook, таке свято не може обійтися без подарунків. А тому, щоб і надалі організація подібних заходів була такою ж натхненною, вона дарує техніку, без якої в сучасних умовах не обійтися.

«Це місто – батьківщина відомого композитора Семена Гулака-Артемовського. А тому й не дивно, що у цьому краї стільки талановитих аматорських колективів та креативної молоді. Але не лише співами та танцями тішили гостей організатори свята. Чи не кожне село Городищенського району організувало на фестивальному ярмарку свій курінь, у якому презентували декоративно-ужиткові вироби місцевих жителів, а також частували гостей смаколиками. Зізнаюся, було дуже смачно та ситно», – написала Ірина Ванникова.

Цей щорічний фестиваль дійсно виявився багатим на події, подарунки та привітання. Але найяскравішими були посмішки відвідувачів та талановиті краяни, які гідно наслідують свого земляка, даруючи людям своє мистецтво.

 

Житлове питання

Справедливими є слова класика Михайла Булгакова про те, що багатьох «зіпсувало квартирне питання». А й справді, як багато близьких людей погіршили свої стосунки саме через квадратні метри житлової площі.

Однак часто це не лише питання моралі, а й елементарної можливості отримати чи придбати власне житло. Часи, коли держава масово за заслуги чи плідну працю на благо країни надавала молодим сім’ям квартири, давно минули. У сучасних реаліях кожен лишився наодинці із цією проблемою.

Фактично, лише орієнтовно 30% молодих сімей мають власне житло, решті ж доводиться мешкати разом із родичами або винаймати квадратні метри. Але, зважаючи на соціальну забезпеченість, мало хто може собі дозволити сплачувати чималу суму, аби почуватися незалежними від обставин у житловому питанні. Мало кому і вдається заощадити кошти для купівлі навіть однокімнатної квартири чи невеличкого будинку.

Не зважаючи на те, що в Україні діє державна підтримка та спрощені умови для купівлі житла, 15% річних для багатьох – нереальні цифри. Особливо, при наявності дитини, не кажучи вже про кількох.

Минулого року Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву відновив програму «Доступне житло». Однак молодим сім’ям, які потребують поліпшення житлових умов, частина допомоги становить лише 30%. Трохи кращі умови для учасників Операції об’єднаних сил і внутрішньо переміщених осіб 50%. Пільгове молодіжне кредитування пропонує позику для людей віком до 35 років терміном на 30 років під ставку у 3% річних. Але й тут все впирається у платоспроможність молоді. Адже, погодьтеся, хоч ми й живемо в Європі, заробітки в нас далеко не європейські.

Звичайно, хтось може зауважити, що ніхто не забороняє їхати за кордон і поліпшувати там свій фінансовий стан, аби отримати можливість придбати житло у своїй країні. Але ж хіба тоді родина буде повноцінною, якщо один із її членів постійно буде відсутній у сімейному житті та вихованні дітей?!

Останні роки держава намагається впроваджувати житлові програми для різних категорій населення, однак поки що їх замало, аби покращити ситуацію молодих сімей, АТОвців і загалом людей.

Керівник соціальних проектів МХП Ірина Ванникова впевнена, що власне житло, на жаль, для більшості й досі залишається недосяжною розкішшю.

«Влада повинна більше звернути на це увагу, аби дійсно не розпочалася масова міграція молодих сімей з України в пошуках кращих заробітків та умов життя. Однак великий бізнес, особливо в будівельній галузі, також повинен долучатися до питання соціального житла, адже це спільна відповідальність. Наша країна має великі перспективи та можливості для розвитку, тому варто подбати про тих, чиїми руками цей розвиток втілюватиметься. І я вірю, що настане той час, коли навіть ті, хто вже покинув Україну заради кращого життя, повернуться в рідні пенати. Адже наша держава буде по-справжньому розвиненою та соціально комфортною країною. І ми, українці, повинні докласти всіх зусиль для цього», – зазначила Ірина Ванникова.

 

 «Важливо, аби вивчення та дослідження історії Черкащини популяризувалося серед молоді», –

так керівник соціальних проектів МХП Ірина Ванникова на своїй сторінці у Facebook прокоментувала поповнення куточка університетського музею історії книгою науковця із Млієва Тетяни Курінної.

Кожен навчальний заклад пишається своїми випускниками. Далеко за межами рідного Млієва відоме ім’я педагога, історика, науковця Тетяни Курінної. Вона відмінник освіти України, автор книг «Історія Млієва» (2003), «Історія благодійної діяльності на Середньому Подніпров’ї» (2004), «Благодійна діяльність та її вплив на розвиток освіти, просвіти, духовності в Україні» (2012), «Данило Кушнір» (2017). Наукові праці Тетяни Курінної добре відомі знавцям історії на Черкащині та й загалом в Україні.

Біографія Тетяни Миколаївни тісно пов’язана з Національним педагогічним університетом імені Михайла Петровича Драгоманова, де вона навчалася на історичному факультеті впродовж 1978–1983 років, потім там працювала. Нещодавно Тетяна Курінна передала для своєї альма-матер власну книгу про славетного титаря Данила Кушніра – мліївського святого, якого за непохитну православну віру стратили уніати у XVIII столітті (про нього згадував Тарас Шевченко в поемі «Гайдамаки», – ред.). Колишні студенти повертаються до університету своїми науковими здобутками – тепер книга Тетяни Курінної поповнила куточок університетського музею історії.

«Чудово, коли книги історієзнавців Черкащини займають почесне місце в навчальних закладах та бібліотеках. Важливо, аби вивчення та дослідження історії Черкащини популяризувалося серед молоді, адже саме вона стане новою українською інтелігенцією, яка творитиме новітню історію нашої Батьківщини», – написала керівник соціальних проектів МХП Ірина Ванникова.

Зазначимо, що працю «Данило Кушнір» авторка подарувала і краєзнавчому відділу Черкаської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Тараса Григоровича Шевченка. У відділі періодики книгозбірні саме відкрили виставку «Точка творення: Українські меценати». Серед книг, статей, матеріалів вказаної тематики чільне місце займає праця Тетяни Курінної «Благодійна діяльність та її вплив на розвиток освіти, просвіти, духовності в Україні».

 

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account