Коронавірус і пляжна мода

Коронавірус і пляжна мода

Купальник бікіні свого часу став справжньою суспільною бомбою! Інженер французького автозаводу «Рено» Луї Ріард на дозвіллі вигадував нові моделі купальників. Працював за принципом: чим менше – тим краще. 5 липня 1946 року влаштував демонстрацію купальника, на який пішло всього 70 квадратних сантиметрів тканини. Професійні манекенниці відмовилися демонструвати таке відверте вбрання, тож автор запросив знайому танцівницю Мішелін Бернардіні. Модельєр прекрасно усвідомлював, що новий купальник стане справжньою бомбою. Тому назвав його бікіні – на честь малесенького острова у Тихому океані, де американці випробовували ядерну зброю. Новий купальник презентували під гаслом: «Бікіні – розщеплений атом!»

Моралісти розгнівалися не на жарт. Один письменник писав, що «роздільний купальний костюм повідомляє про жінку все, крім дівочого прізвища її матері». За наполяганням папи римського бікіні заборонили у католицькій Італії, Іспанії та Португалії.

Модельєр боявся, що його винахід не продаватимуть і в інших країнах. Але виручив Голівуд! У 1956 році юна Бріджит Бордо з’явилася в розкішному білому бікіні у фільмі «І бог створив жінку». Потім на кіноекранах бікіні демонстрували Мерлін Монро, Рита Хейворт та інші. Заборони були зломлені! Хоча навіть у 1959 році у багатьох країнах ще штрафували дівчат, які виходили на пляж у бікіні. З кожним сезоном купальник ставав ще більш мініатюрним. У шістдесятих роках вважали, що бікіні більше не здатне зменшуватися. Проте, і сьогодні модельєри пропонують нові варіант пляжного мінімалізму. Бікіні доводить, що головна прикраса жінки – це її засмагле тіло. Схоже, що поширення коронавірусу теж внесло свою долю в еволюцію бікіні. Нині в інтернеті можна знайти моделі купальників з медичних пов’язок.

До речі, перший крем для засмаги у 1930 році винайшов австралійський хімік Мілтон Блейк. Йому на противагу у 1936 році перший захисний крем від сонця запатентував Юджин Шуеллер. Солярій для штучної засмаги винайшов німецький фізіотерапевт Фрідріх Вольф.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account