Лізингові компанії готові співпрацювати з підприємствами Черкащини

Лізингові компанії готові співпрацювати з підприємствами Черкащини

Днями в обласному центрі відбулась презентація-ярмарок “Фінансування малого та середнього бізнесу лізинговими компаніями”. Підприємцям області розповіли про можливості модернізувати свій бізнес і отримати більші прибутки без відволікання основних оборотних коштів.

Черкащина стала одним із десяти регіонів, які за показниками економічної діяльності підприємств визнали перспективними для реалізації спільного проекту USAID та Асоціації лізингодавців України “Трансформація фінансового сектору”.

За словами експерта проекту Івана Вишневського, цей проект фінансується урядом США і покликаний забезпечити реформи на фінансовому ринку. Одне із головних завдань-збільшити доступ до фінансування для представників малого та середнього бізнесу.

  • Появі проекту передувало дослідження небанківських фінансових установ. З’ясувалось, що найбільше розвиватись малому та середньому бізнесу в Україні допомагають лізингові компанії, – розповів експерт. – Вони забезпечують додаткове фінансування. – Але результати опитування показали, що багато представників бізнесу взагалі не знають про такий фінансовий інструмент, як лізинг, та його переваги. Ми бачимо, що ця необізнаність викликає додаткові побоювання в використанні цього інструменту.

В свою чергу генеральний директор Асоціації лізингодавців України Марина Масіч зазначила, що лише за три квартали минулого року лізингові компанії надали українському бізнесу фінансові послуги на 17млрд грн. Відповідно до прогнозів, за підсумками 2018 року ця цифра сягатиме 22 млрд грн.

  • Цьогоріч лізингові компанії планують спрямувати на оновлення основних фондів підприємств до 25 млрд грн, – навела вона статистику. – Черкащина займає до 5 відсотків загального лізингового портфелю і може отримати відповідну до цього показника суму.

На думку начальника управління аграрної політики Черкаської ОДА Ігоря Колодки, розвиток лізингових продуктів має важливе значення для малих та середніх сільгоспвиробників.

  • Через брак коштів вони не можуть дозволити собі купувати сучасну техніку та обладнання і на допомогу їм може прийти лізинг, – зазначив він.

 

Актуальну інформацію про можливості лізингу під час заходу отримали і представники об’єднаних територіальних громад та громад, які планують об’єднатись. Приміром, вони можуть скористатись лізингом під час модернізації чи створення своїх комунальних господарств.

Окрім лекцій та презентацій, в рамках заходу відбувся «Ярмарок лізингових продуктів». Компанії Альфа-Лізинг, ТОВ «Персональний Український Лізинг», Кредобанк, УЛФ Фінанс та VAB Лізинг презентували свої продукти та розповіли про умови партнерства. Учасники дізнались про переваги лізингу , його відмінності  від кредиту та критерії, на які потрібно звернути увагу, щоб обрати надійну лізингову компанію.

 

Схожі публікації

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account