Льотчик із Черкащини загинув під час військових навчань

Льотчик із Черкащини загинув під час військових навчань

16 жовтня поблизу селища Уланів Вінницької області розбився в авіакатастрофі полковник Повітряних сил ЗСУ Іван Петренко. Повідомляють в прес-службі ЗСУ. Його винищувач Су-27УБ впав під час виконання навчально-бойового польоту, який проводився в рамках навчання «Чисте небо – 2018». Також загинув другий пілот – американець Сет Нерінг з 194-ї ескадрильї США.

Винищувач належав до 831-й бригади тактичної авіації із авіабази Миргород Полтавської області. Екіпаж до останньої секунди робив все можливе, щоб літак не впав на населений пункт і не постраждали мирні жителі.

47-річний Іван Петренко народився в Умані, у родині військового льотчика-інструктора, закінчив Харківське вище військове авіаційне училище льотчиків. Починав льотчиком-інструктором учбового полку, далі служив в винищувальній авіації в частинах по всій території України. Під час війни очолив 40-у бригаду тактичної авіації у Василькові. Згодом обійняв посаду заступника командира Повітряного командування «Схід» з авіації. Загалом в авіації провів 25 років.

Полковник Іван Петренко маа загальний наліт понад 1100 годин та кваліфікацію «Військовий льотчик 1 класу». Літав на винищувачах: Л-39, Су-27, МіГ-29. У період з 2014 по 2015 рік брав безпосередню участь у захисті повітряного простору у зоні бойових дій на Донбасі.

Схожі публікації

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account