Макс Кідрук: інженер-енергетик, який перевернув нашу свідомість

Макс Кідрук: інженер-енергетик, який перевернув нашу свідомість

Цього понеділка в читальному залі центральної районної бібліотеки ім. В. Симиренка відбулася зустріч із сучасним письменником Максом Кідруком. Завдяки залюбленому у книги городищанину Олександру Скализі, який запросив прозаїка завітати до нашого міста, інтелігенція, школярі та всі зацікавлені мали змогу поспілкуватися з непересічною особистістю, почути про творчість майстра пера та про його захопливі мандрівки світом, придбати романи, які побачили світ у видавництві «Клуб сімейного дозвілля».

Макс розповів про те, що дебютував у літературі тревелогом «Мексиканські хроніки. Історія однієї Мрії», яка здобула другу премію конкурсу «Коронація слова» у 2009 році. Потім написав ще кілька книг про свої мандрівки та пригоди в подорожах! А поділитися з читачами було чим, адже побував у більш ніж 30 країнах світу!

За словами письменника, потім йому стало тісно у цьому жанрі та він перейшов на якісно новий рівень – і в 2012 році побачив світ перший український техно-трилер «Бот». Загалом із-під пера Кідрука вийшли 14 творів різних жанрів. А ще були видані книги у співавторстві! Тож Макса можна назвати доволі активним автором.

Під час зустрічі городищани переглянули кілька буктрейлерів, які продемонстрував прозаїк, довідалися про його творчу кухню. Що приємно, презентація не перетворилася в монолог, адже Макс Кідрук відверто відповідав на запитання. Так, наприклад, стало відомо про його позицію щодо співпраці зі Спілкою письменників України, про те, що він, інженер-енергетик за фахом продовжив династію – батько є відомим автором-гумористом, що першим критиком творів є дружина…

Чесно кажучи, вразило, що науковець, який навчався в аспірантурі у Швеції (!), так кардинально змінив своє життя. Цікавий співрозмовник, ерудована людина, він тримав аудиторію в напрузі протягом усієї зустрічі. Для багатьох це стало значимою подією в житті, тож городищани купували книги, отримували автографи й натхненно фотографувалися з автором.

На жаль, прикрий інцидент поставив «жирну» крапку в перебуванні Макса та його команди в нашому місті: фактично відразу після презентації, коли гості вирушили до Черкас, наш земляк напідпитку врізався в авто письменника. Отак ми гарно зустріли Кідрука й не менш пам’ятно провели… Але все закінчилося добре: Олександр Скалига відвіз автора із книгами на заплановану зустріч із черкасцями, а правоохоронці належним чином оформили ДТП. Мабуть, перебування в Городищі стане темою ще одного тревелогу письменника.

Сподіваємося, що ця пригода не стане на заваді нашим майбутнім зустрічам із Максом Кідруком, який анонсував вихід наступного року чергової не менш захопливої книги.

Фото

Костянтина ПРОКОПЕНКА

та Олексія ТИЧКА

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account