Ми  перетворюємося на країну, що торгує трудовими ресурсами?

Ми перетворюємося на країну, що торгує трудовими ресурсами?

Сьогодні, коли у країні йде війна, чимало економічних проблеми списуються на неї. Однак є досвід країн, що роками живуть в умовах довготривалих та різних за інтенсивністю військових конфліктів. Це Грузія, Японія, Ізраїль. До речі і Японія, і Ізраїль є одними з найбільш розвинених країн світу. Ці країни успішно вирішують свої економічні проблеми, розвивають внутрішній ринок, борються із корупцією. Про це розповів голова Регіональної ради підприємців в Черкаській області Олександр Турченяк. А на українських кордонах сьогодні черги на 2 доби на виїзд із країни. Все працездатне населення виїжджає з країни.

Водночас зароблені гроші вони привозять в Україну. За останній рік наші заробітчани прислали 14 мільярдів доларів! Це колосальна сума! У нас дефіцит щороку був 5 мільярдів доларів. І лише за рахунок заробітчан тримається курс долара у країні.

Такі зарплати, які отримують наші заробітчани за кордоном, українські підприємства не можуть собі дозволити – просто збанкрутують або закриються. Тож працювати у нас практично нікому. Всі, хто може робити, працюють за кордоном. Тому підприємців турбують сьогодні ті питання, які стосуються базової можливості діяльності у нас будь-якого бізнесу – від крихітного до великого. Як після президентських виборів будуть забезпечуватися можливості того, аби наші люди не хотіли їхати із країни підіймати чужу економіку? Як будуть контролюватися виділення коштів і їх освоєння – наприклад, на створення тих же доріг, без яких говорити про інвестиційну привабливість та можливості економічного зростання просто безглуздо?

“Кожне робоче місце – це податок на доходи фізичних осіб, це створення продукції з доданою вартістю, це наповнення бюджету нашої країни та можливість реалізувати регіональні економічні програми. Коли певні економічні фахівці «списують» економічні проблеми на війну, то цим формують егативне та регресивне інформаційне оточення. Мало хто замислюється, що чимало наших хлопців, захисників, які повернулися до мирного життя, починають власну справу. Їм, як і представникам бізнесу, вже все тяжче розуміти усю картину економічних «ігрищ» на підґрунті політичних протистоянь. Після президентських виборів підприємці вкрай занепокоєні тим, за якими правилами ми доведеться жити далі – якою буде система оподаткування, чи будуть зміни в роботі контролюючих органів, як будуть здійснюватися перевірки діяльності підприємців, як розвиватиметься економіка взагалі?” – зазначив Олександр Турченяк.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account