Міжнародний день лікаря відзначили у Городищі

Міжнародний день лікаря відзначили у Городищі

7 жовтня відзначається Міжнародний день лікаря. Все почалося з того, що невелика група французьких лікарів і журналістів за підтримки Червоного Хреста вирішила зайнятися наданням допомоги постраждалим в Громадянській війні в Нігерії. Приблизно в цей же час Раймон Борель, редактор французького медичного журналу TONUS, організував іншу групу для допомоги жертвам циклону Бхола. 20 грудня 1971 обидві групи об’єдналися, і так виникла організація «Лікарі без кордонів»на відзначення якої і започатковане нинішнє свято.

За роки існування сфера діяльності організації значно розширилася: сотні добровольців щорічно приїжджають в 80 країн світу (у тому числі і в гарячі точки) для надання медичної допомоги тим, хто її потребує. Також волонтери організації займаються профілактичною та просвітницькою роботою, спрямованою на боротьбу зі СНІДом і наркоманією.

У 1993 році «Лікарі без кордонів» були нагороджені премією Нансена (її присуджують за заслуги в галузі захисту прав біженців), а в 1999 році – Нобелівською премією миру. Справжнього лікаря від Бога можна вважати ще й космополітом, адже лікарям, які домоглися світової популярності, доводиться спілкуватися з хворими з різних континентів. Ще однією чимало важливою причиною, завдяки, якій відбувається об’єднання лікарів, є загострення уваги на боротьбі за мир. Однак в Міжнародний день лікаря прийнято шанувати не тільки тих, хто працює в зонах збройних конфліктів і стихійних лих. Це день всіх лікарів, які надають медичну допомогу всім, хто цього потребує, незалежно від статі, етнічної, національної чи релігійної приналежності, переконань та інших обставин. В цей день вітають всіх, хто носить горде звання Лікаря (саме так, з великої літери), хто присвятив своє життя порятунку чужих життів. І неважливо – чи сидить лікар у своєму кабінеті або подорожує по світу, це не применшує його заслуг, адже цінне кожне врятоване ним життя.

Добра традиція склалася у Городищенському територіальному медичному об’єднанні – відзначати 1 жовтня Міжнародний день лікаря. З побажанням міцного здоров’я на довгі роки, щастя, благополуччя в родинах, подальших успіхів  в такій нелегкій і потрібній людям праці звернувся до колективу головний лікар закладу Василь Кравченко. З вірою в краще майбутнє він благословив на святу працю молодих лікарів: Івана Войцешка – лікаря анестезіолога, Ілону Сторчову – лікаря інфекціоніста, Вікторію Деркач – лікаря кардіолога. Вручичив їм посвідчення лікарів, побажав усіх життєвих щедрот, усяких гараздів, радості і добра, самовідданої праці на благо жителів Городищини.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account