Міжнародний день лікаря

Міжнародний день лікаря

Добра традиція склалася в Городищенському територіальному медичному об’єднанні – відзначати 1 жовтня Міжнародний день лікаря. З побажанням міцного  здоров’я на довгі роки, щастя, благополуччя в родинах, подальших успіхів в такій нелегкій і потрібній людям праці звернувся до колективу головний лікар закладу Василь Михайлович Кравченко. З вірою в краще  майбутнє він благословив на святу працю молодого спеціаліста Наталію Володимирівну Гудзь – лікаря-терапевта, завідуючу терапевтичним відділенням. Вручаючи посвідчення  молодого лікаря, побажав життєвих щедрот, усяких гараздів, радості і добра, самовідданої праці на благо жителів Городищини.

Історія встановлення Міжнародний дня лікаря почалася досить давно, коли невелика група французьких лікарів і журналістів за підтримки Червоного Хреста вирішила зайнятися наданням допомоги постраждалим в громадянській війні в Нігерії. Приблизно в цей же час Раймон Борель, редактор французького медичного журналу TONUS, організував іншу групу для допомоги жертвам циклону Бхола. 20 грудня 1971 обидві групи об’єдналися і так виникла організація «Лікарі без кордонів».

За роки існування сфера діяльності організації значно розширилася: сотні добровольців щорічно приїздять у 80 країн світу (у тому числі і в гарячі точки) для надання медичної допомоги тим, хто її потребує. Також волонтери організації займаються профілактичною та просвітницькою роботою, спрямованою на боротьбу зі СНІДом і наркоманією.

У 1993 році «Лікарі без кордонів» були нагороджені премією Нансена (її присуджують за заслуги в галузі захисту прав біженців), а в 1999 році – Нобелівською премією миру. Справжнього лікаря від Бога можна вважати ще й космополітом, адже лікарям, які домоглися світової популярності, доводиться спілкуватися з хворими з різних континентів. Ще однією чимало важливою причиною, завдяки, якій відбувається об’єднання лікарів, є загострення уваги на боротьбі за мир. Однак в Міжнародний день лікаря прийнято шанувати не тільки тих, хто працює в зонах збройних конфліктів і стихійних лих. Це день всіх лікарів, які надають медичну допомогу кожному, хто цього потребує, незалежно від статі, етнічної, національної чи релігійної приналежності, переконань та інших обставин. В цей день вітають усіх, хто носить горде звання Лікаря (саме так, з великої літери), хто присвятив своє життя порятунку чужих життів. І неважливо – чи сидить лікар у своєму кабінеті або подорожує по світу, це не применшує його заслуг, адже цінна кожна врятована їм життя.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account