Музей університету поповнився книгою Тетяни Курінної

Кожен навчальний заклад пишається своїми випускниками. Далеко за межами рідного Млієва відоме ім’я педагога, історика, науковця Тетяни Курінної. Вона відмінник освіти України, автор книг «Історія Млієва» (2003), «Історія благодійної діяльності на Середньому Подніпров’ї» (2004), «Благодійна діяльність та її вплив на розвиток освіти, просвіти, духовності в Україні» (2012), «Данило Кушнір» (2017). Наукові праці Тетяни Курінної добре відомі знавцям історії на Черкащині та й загалом в Україні.

Біографія Тетяни Миколаївни тісно пов’язана з Національним педагогічним університетом ім. М.П. Драгоманова. Там упродовж 1978-1983 років вона навчалася на історичному факультеті, потім там працювала. Нещодавно для своєї «альма матері» Тетяна Курінна передала свою книгу про славетного титаря Данила Кушніра – Мліївського святого, який за непохитну православну віру був страчений уніатами у XVIII столітті (про нього згадував Тарас Шевченко у поемі «Гайдамаки»). Тепер книга Тетяни Курінної поповнила куточок університетського музею історії. Колишні студенти повертаються до університету своїми науковими здобутками. На фото – пам’ятник Данилу Кушніру у с. Мліїв Городищенського району Черкаської області.

Працю «Данило Кушнір» авторка подарувала і краєзнавчому відділу Черкаської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Т.Г. Шевченка. Слід відзначити, що там у відділі періодики саме відкрито виставку «Точка творення: Українські меценати». Серед книг, статей, матеріалів вказаної тематики чільне місце займає праця Тетяни Курінної «Благодійна діяльність та її вплив на розвиток освіти, просвіти, духовності в Україні».

Володимир ЧОС,

фото Тетяни КУРІННОЇ.

 

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account