На Черкащині майже півсотні хворих на кір

На Черкащині майже півсотні хворих на кір

Медики повідомляють про спалах епідемії кору в Черкаській області. Станом на сьогодні зафіксовано 47 випадків захворювання.

Спалах інфекції зафіксовано в Черкасах, Золотоніському, Тальнівському, Городищенському, Корсунь-Шевченківському, Звенигородському, Драбівському, Лисянському та Маньківському районах. Лікарі наголошують, що ситуація цілком контрольована.

Щодо профілактики захворюваності, то лікарі одностайні: альтернативи вакцинації немає. Але ж невігластво населення завжди стає на заваді.

Кір – це інфекційна хвороба, яку спричинює вірус з роду Morbillivirus. Характеризується вираженою автоінтоксикацією, гарячкою, запальними явищами з боку дихальних шляхів, кон’юнктивітом, появою своєрідних плям на слизовій оболонці ротової порожнини (плями Копліка) і папульозно-плямистим висипом на шкірі. Це одне з найбільш заразних вірусних захворювань, його індекс контагіозності наближався до 100 % у довакцинальний період, найбільш сприятливими до кору є діти, тому відносять хворобу нерідко до так званих дитячих інфекційних хвороб.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account