На Черкащині планують викопати німецький танк

На Черкащині планують викопати німецький танк

Німецький танк часів Другої світової війни планують відкопати в селі Осітна Христинівського району. Для цього доведеться зруйнувати дамбу.

– Старожили розповідали, що у 1943 році танк виїхав на невеликий дерев’яний місток. Але був занадто важкий і провалився, – повідав історію сільський голова Петро Пересунько. – Екіпаж вибрався, німці пересіли на інші бронемашини і поїхали в об’їзд. А цей танк так і лишився. У 1950-их роках на місці мосту зробили капітальну дамбу між двома ставками. Танк вирішили залишити на місці, перетворивши його на наріжний камінь нової дамби. По дамбі пішла нова асфальтована дорога.

Днями в селі мають скликати сесію сільської ради. Депутати вирішуватимуть, чи давати згоду на розкопування дамби. Дістати танк прагне благодійний фонд «Герої не вмирають». Раніше й інші пошуковці часто телефонували і приїздили в село, однак таких беручких ще не було. Їм сприяє Міністерство культури. Обіцяють розкопати, дістати, відновити дамбу й заасфальтувати дорогу. Сприяння роботам обіцяють і в Черкаській ОДА. Благодійний фонд «Герої не вмирають» обіцяє сільській раді 10% від можливого продажу танка, якщо він представлятиме якусь історичну цінність.

Років 10 тому в селі Іскрене Шполянського району збиралися дістати із дамби німецький танк «Тигр». Сільська рада хотіла вторгувати за машину 1,5 мільйони гривень і провести газ. Однак до реалізації задуманого справа не дійшла. Фахівці оцінюють вартість вцілілого німецького танка часів Другої світової війни у 5 мільйонів євро.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account