На Черкащині залишать чотири чи п’ять районів

На Черкащині залишать чотири чи п’ять районів

Кабінет Міністрів України пропонує кілька варіантів майбутнього територіального поділу Черкаської області. За двома з них область поділять на чотири райони з центрами в Умані, Звенигородці, Черкасах і Золотоноші. За ще одним Черкащину поділять на п’ять районів: у Черкаського й Звенигородського заберуть частину території й створять Смілянський район. Про це повідомляють «Вечірні Черкаси».

Колишній голова Городищенської та Корсунської адміністрації Анатолій Івашкевич вважає, що з об’єднанням й укрупненням спізнилися на десять-двадцять років.

– У 2003 році ми ухвалили рішення закрити Набоківську школу в Городищенському районі. Після революції 2004 року її знову відкрили. Але з часом визнали нашу правоту й закрили остаточно. Бо причина глибинна – міграція й вимирання сільського населення. Тепер для Городищенського району існують два варіанти – приєднання до Звенигородського округу всього району в цілому або приєднання більшої частини до Смілянського району, а Вільшанської ОТГ до Звенигородки. Вважаю, що в нинішніх умовах ці рішення не надто розумні. Спочатку треба було зробити інфраструктуру. Бо Городище можна приєднати до Звенигородки, але хто й коли зробить туди дорогу. А немає дороги, яка може бути комунікація? Маю стійке відчуття, що підводу поставили поперед коняки й хочуть, аби процес рушив уперед. А так не буває.

Сільський голова села Зелена Діброва Городищенського району Ігор Щербак узагалі в розпачі:

– Для нас обидва варіанти погані. До Сміли – 75 кілометрів. До Звенигородки ніби ближче – 31, але погана дорога, треба їхати лісом. Для нас ідеально, якби створили Шполянський округ. До Шполи від нас 25 кілометрів, місто знаходиться на трасі – Золотоноша – Умань. Зі Шполи легко дістатися до будь-якого району Черкащини.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account