На Городищині сформують три громади

На Городищині сформують три громади

Черкаська обласна адміністрація надіслала до Кабміну пропозиції щодо змін до перспективного плану формування територій громад. Згідно із проектом на Черкащині створять 67 громад. У нашому районі існуватимуть 3 об’єднані територіальні громади: Вільшанська (Вільшана, Вербівка, Воронівка, В’язівок, Зелена Діброва, Петрики, Товста), Городищенська (Городище, Валява, Дирдин, Калинівка, Ксаверове, Орловець, Петропавлівка, Хлистунівка, Цвіткове), Мліївська (Мліїв, Старосілля, Буда-Орловецька).

Голова Черкаської ОДА Роман Боднар зазначив:

– Проект плану подали в останній день, бо мали на меті прокомунікувати із якнайбільшою кількістю людей, а не спрямувати документ «для галочки». Проект перспективного плану – це не лише про території, це про людей, які живуть на цих територіях. Спільно з Департаментом регіонального розвитку, ми провели сотні зустрічей із жителями, виїздили в громади. Переконаний, що не знайдеться тих, хто скажуть, що їх не вислухали. Звичайно, знайти ідеальний варіант абсолютно для всіх – це утопія. Тому намагалися врахувати інтереси більшості. Формування плану – це не про політику та амбіції, це про якість життя, доступність послуг, розвиток і перспективу. На сьогодні є спроможна мережа надання публічних сервісів і послуг, яку відкоригуємо згідно із затвердженим Кабміном планом. Уже цього року коштом ДФРР та за допомогою інших державних програм будемо реконструювати школи, стадіони, садочки та дороги. Ми відкриті для співпраці, щоб разом перетворити перспективний план на перспективну Черкащину.

Натомість відомий політик і громадський діяч Леонід Даценко вважає, що повна ОТГізація Черкащини призведе до занепаду шкіл, лікарень, а тоді до знищення самих сіл: «Ліквідація, знищення нині існуючих районів – один із наступних кроків так званої територіально-адміністративної реформи, яку нинішня владна ЗЕ-команда хоче швидкими темпами реалізувати в Україні. Щоправда, слова «знищення» владці звичайно ж стараються уникати, ховаючи свої наміри під гарною обгорткою децентралізації».

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account