На Городищині від лептоспірозу помер 38-річний чоловік

На Городищині від лептоспірозу помер 38-річний чоловік

Лептоспіроз – тяжке інфекційне захворювання, віднесене до особливо небезпечних. Наша область з 1989 по 1998 рік була однією з неблагополучних по Україні щодо цієї інфекції (зареєстровано 870 випадків захворювання).

В липні цього року у Городищенському районі від лептоспірозу помер 38-літній чоловік. Також у Драбівському районі на лептоспіроз захворіла 14-літня дитина. Про це інформує пресслужба ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України».

Захворювання на лептоспіроз пов’язані з купанням та рибною ловлею в місцевих ставках з непроточною водою, береги яких заросли очеретом та заселені гризунами. Разом з сечею цих гризунів збудники лептоспірозу потрапляють у воду, а потім за певних умов – в організм людини. Це може відбутися під час купання, риболовлі, інших форм відпочинку та роботи в природі. Заразитися можна при вживанні інфікованої води, фруктів, овочів, чи продуктів, забруднених виділеннями гризунів, а також при недотриманні правил особистої гігієни вдома і на виробництві, якщо приміщення чи територія заселені гризунами, особливо сірими щурами.

Від моменту зараження до перших проявів хвороби проходить від 6-ти днів до 3-х тижнів. Починається лептоспіроз з раптового підвищення температури до 40ºС, загальної слабкості, головного болю, болю в м’язах, особливо литкових. У розпалі хвороби приєднується нудота, кровотечі з носа, з’являється жовтяниця шкіри, а також крововиливи у шкіру й слизові оболонки, враження внутрішніх органів, в першу чергу нирок та печінки. Вилікувати хворого на лептоспіроз нелегко, особливо у випадках пізнього звернення за медичною допомогою. Тому слід пам’ятати: щоб запобігти захворюванню треба уникати контакту з водою згаданих вище водоймищ, тобто непроточних ставків, озер, а також утримуватися від, використання води з них.

З 2000 року на Черкащині спостерігається зниження захворюваності. За останні 10 років (з 2007 по 2016 роки) в області зареєстровано 140 випадків захворювання, з них 26 з летальним наслідком. У 2017 році вперше захворювання на лептоспіроз не реєструвалися,що пояснюється засухою в регіоні.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account