На священному синоді Елладська церква визнала незалежність УПЦ

На священному синоді Елладська церква визнала незалежність УПЦ

Під час засідання священного синоду Грецької церкви 12 жовтня єпископами було визнано самостійність Православної церкви України. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив митрополит Киїівський Епіфаній. За словами предстоятеля ПЦУ, у Греції на засіданні Собору Ієрархів підтримали позицію Вселенського Патріархату. Відтепер церкви офіційно можуть взаємодіяти.

“Вдячний моєму брату у Христі, Главі Священного Синоду Церкви Греції Блаженнійшому Архієпископу Афінському і всієї Еллади Ієроніму та братам-архієреям, які сьогодні на засіданні Собору Ієрархів підтримали позицію та послідували канонічним та історичним рішенням Вселенського Патріархату, що відкриває можливість повноцінної взаємодії між двома нашими Помісними Автокефальними Церквами в усіх сферах”, – написав митрополит.

Загалом автокефальна церква нараховує 7 тисяч громад.

5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос, яким надав незалежний статус Православній церкві України, про створення якої було оголошено на Об’єднавчому соборі 15 грудня 2018 року. За словами Варфоломія, Константинопольський патріархат надаючи автокефалію, прийняв до себе мільйони вірних України як справжня церква-матір, на відміну від їхньої “мачухи”. 6 січня відбулася історична подія – предстоятелю Православної церкви України митрополиту Епіфанію у Стамбулі вручили Томос.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account