НБУ випустив пам’ятну монету на честь Уманського університету садівництва

НБУ випустив пам’ятну монету на честь Уманського університету садівництва

Національний банк України випустив пам’ятну медаль «175 років Уманському національному університету садівництва», присвячену ювілею одного з найстаріших – ще з 1844 року – закладів вищої освіти України.

«Пам’ятна медаль, присвячена одному з найстаріших закладів вищої освіти України – Уманському національному університету садівництва. Освітні витоки університету беруть свій початок у 1844 році, коли в Одесі було засноване Головне училище садівництва, яке згодом перевели до Умані, у місцевість традиційного садівництва», – йдеться у повідомленні.

За інформацією Нацбанку, дата випуску медалі – 14 травня 2019 року. Зроблена вона з нейзильберу, має масу 16,54 г та діаметр 35,0 мм. Тираж медалі становить 20 тис. штук. Її роздрібна ціна – 46 грн.

На аверсі медалі розміщено: угорі на дзеркальному тлі малий Державний герб України, під яким напис УКРАЇНА 2019; у центрі – будівля університету, на тлі якої – праворуч дзеркальний абрис студента, а ліворуч – зображення рослин; по колу на матовому тлі йдуть написи: УМАНСЬКОМУ НАЦІОНАЛЬНОМУ УНІВЕРСИТЕТУ САДІВНИЦТВА; унизу на дзеркальному тлі – 175/РОКІВ. Угорі праворуч від будівлі розміщено логотип Банкнотно-монетного двору НБУ.

На реверсі медалі розміщено стилізовану композицію, що символізує мистецтво садівника, який із любов’ю вирощує сад: на передньому плані на матовому тлі – рука, що кидає в землю насіння, на дзеркальному тлі – квіти і дерево з плодом.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account