Не ставте під загрозу безпеку дітей!

Не ставте під загрозу безпеку дітей!

25 серпня на дверях відомого у Городищі дитячого кафе «Мушка» з’явилося повідомлення: «В зв’язку з технічними роботами ми тимчасово не працюємо. Просимо вибачення за незручності». Ця інформація неабияк стурбувала місцевих жителів. Адже «Мушка» – єдине в місті дитяче кафе, де можна не тільки поласувати морозивом та замовити піцу, а й весело провести час. Малечу розважають аніматори, є батути та інші розваги. За короткий час кафе стало супер-популярним. Знаходиться на другому поверсі кінотеатру «Жовтень».

Власники кафе пояснили, що відбулося перенавантаження електрокабеля, пішов неприємний сморід. Добре, що це сталося вдень – електрострум вимкнули, приміщення провітрили. Кинулися рятувати морозиво – шукати де є великі холодильники. Хоча на тисячу гривень солодкої смакоти таки пропало. Потім знайшли тямущого електрика, який узявся полагодити проводку.

Приміщення кінотеатру старе, йому майже 60 років. Електропроводка була розрахована на значно менші енергонавантаження, ніж існують тепер. Вірогідно, що ремонтні роботи за всі роки здійснювали не завжди кваліфіковані електрики. Десь неправильно зробили скрутку – і тепер людям клопіт.

Піднята проблема є значно глобальнішою, ніж здається на перший погляд. У місті багато будівель старої архітектури. Деяким навіть більше сотні років. Електропроводка та система опалення – найбільш вразливі їхні місця. В одних будівлях працюють організації, в інших живуть люди. Популярним є ринок вторинного житла, коли купується стара хата і ремонтується по сучасних стандартах. Раніше на житлову кімнату вистачало однієї лампочки і розетки, які використовувалися періодично. Тепер у кожному домі багато електроприладів, які підключені до мережі цілодобово. Додалися нові розетки та вимикачі. Не всякий електрокабель здатен таке витримати.

Тому турбота про відповідність санітарним та технічним вимогам приміщень повинна бути на першому місці. Особливо, якщо це стосується безпеки дітей. Тут не варто чекати більш серйозних сигналів. Достатньо одного тривожного дзвіночка. Декілька місяців тому по всій країні перевіряли пожежну безпеку великих торгівельно-розважальних центрів. Але невеликі старі споруди, які безліч разів ремонтувалися і перебудовувалися, вимагають не меншого контролю і відповідального ставлення.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account