Недоступна освіта

Недоступна освіта

Діти з села Буда-Орловецька не можуть дістатися до школи у Городищі. До червня учнів возили шкільним автобусом, а з нового навчального року чиновники не можуть визначитися – за це має платити райониий бюджет, чи бюджет Мліївської ОТГ, до якої тепер входить село.

Галина Василівна з 4-річною онучкою Софійкою нерозлучні. Батьки працюють, а подіти малечу ніде – у Буді-Орловецькій сільський садок та школу закрили ще два роки тому. Жінка каже – досі можна було возити в садочок у Городище шкільним автобусом, але після того, як село стало частиною ОТГ – район перестав надавати транспорт.

Майже всі дошкільнята Буди-Орловецької тепер тепер сидять вдома – возити у Городище, або в Мліїв батьки не можуть. І якщо з малечею ще якось викручуються, то школярі усе ж мають навчатися.

У Віри Синчак син приїздить додому тільки на вихідні. А майже весь тиждень живе у Городищі у побратима свого батька, який два роки тому загинув в АТО під час виходу з Дебальцевого.

“Я дома могла подивитись, чи він ті уроки зробив, чи він їх не зробив. А там дзвоню до нього, ти уроки зробив? Не зробив!”, – розповідає Віра Синчак, мати школяра.

Після об’єднання в ОТГ батькам школярів Буди-Орловецької керівництво громади обіцяло надати автобус, якщо переведуть дітей у Мліїв, але ті категорично відмовилися, адже до села все-одно треба їхати через Городище. Районний відділ освіти самостійно фінансувати автобус теж не може. Просили голову громади допомогти, однак в ОТГ не погодилися.

“Прокладається маршрут тільки через Городище, іншої дороги немає. Провозяться повз три заклади для того, щоб потрапити у власну школу”, – стверджує Микола Кирпатий, начальник відділу освіти Городищенської РДА.

За законодавством, забезпечувати школярів автобусом мають коштом місцевих бюджетів. У голови ОТГ – інша думка.

“Законодавець чітко не вказав орган місцевого самоврядування, де знаходиться навчальний заклад, чи проживає людина. То якраз навчальний заклад і несе відповідальність за надання дитині змоги залучення її до освітнього процесу”, – переконаний Василь Микитенко, голова Мліївської об’єднаної територіальної громади.

Це питання я вже давно піднімаю, як депутат Мліївської ОТГ, – каже ветеран АТО Валерій Герасименко. – На минулій сесії на мої запитання голова Микитенко відповів чітко, що це проблема самих батьків цих діток.

Тож поки чиновники вирішують, хто платитиме за перевезення, батьки учнів витрачають останні гроші, щоб наймати дітям квартири у райцентрі, або щодня возити їх самотужки. Дві родини вже перевели своїх дітей на навчання екстерном.

залишити коментар

Create AccountLog In Your Account